З метою проведення інформаційної роботи щодо участі у пробному ЗНО – 2022 здобувачів освіти, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та мають проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, просимо провести опитування учнів, слухачів, студентів до 22.01.2022 року

.323456789

 

68546380 87Інтернетом гуляє жарт: батьківські збори схожі на зустріч секти – люди розходяться затемна, похмурі, мовчазні й геть без грошей у кишенях.

У країнах Європи комунікація з батьками – це передумова ефективності навчання, а родина учня та її благополуччя не менш важливі, ніж те, що відбувається безпосередньо в школі.

“Нова українська школа” зібрала кілька закордонних прикладів комунікації з батьками та того, як проводяться батьківські збори в деяких європейських країнах.

ІСПАНІЯ

Батьківські збори тут проводяться 3–4 рази на рік. Зазвичай на початку й наприкінці навчального року вони загальні, коли запрошують одночасно всіх батьків.

“Перші збори відбуваються, як правило, протягом місяця від початку навчального року, – розповідає мати двох школярів (10 та 14 років) Ніна Шляхова. – Зустріч призначають у школі або останнім часом через карантин у зумі. Вчитель докладно розповідає про навчальну програму, підручники та зошити, якими діти будуть користуватися, заплановані позакласні заходи. Далі батькам пропонують екскурсію школою: показують, у яких кабінетах вчитимуться їхні діти, де вони проводитимуть перерви, грати, займатися спортом, гуляти”.

В Іспанії діти проводять значну частину дня в школі, але мають двогодинну перерву на обід. У цей час вони можуть лишатися в школі й обідати в шкільній їдальні чи мати вільний час за її межами. З батьками, які лишають дітей на обід у школі, вчитель проговорює загальне меню та вартість харчування.

Детальніше...

6656795983754У підготовці до нового навчального року треба врахувати безліч речей. Дуже часто часу вистачає лише на те, щоб переглянути календарний план, стандарти, нові закони, продумати тестування, але пропонуємо подумати й про те, як організувати клас – розставити парти, розвісити дошки оголошень і систематизувати матеріали.

Ви можете поєднати ці, здавалось би, різні компоненти в систему семи навчальних зон.  Пропонуємо такі зони: Відкриттів, Новин, Матеріалів, Комунікативна і Тематична Зони, Зона Вчителя і Зона Тиші. Це допоможе вам створити певну систему, що заощадить ваш час і підтримуватиме порядок у класі з першого ж дня.

ЗОНА ВІДКРИТТІВ

Це зона для всіх тих речей, що розпалюють уяву дитини. Вона може містити мистецькі та крафтові матеріали, диктофон, фотоапарат, магнітофон, настільні ігри, зокрема пазли, веселі книги та журнали.

Придумайте для дітей різні проекти, в яких вони можуть використовувати всі ці речі. Ви можете підсилювати цим креативність дітей, створивши певну атмосферу дослідництва. Попросіть їх намалювати те, що вони бачать, запишіть це і складіть список запитань, які у них виникають. Використовуйте отримані дані для планування уроків у майбутньому.

Детальніше...

Повідомляємо, що з 18.01.2022 Український центр оцінювання якості освіти розпочинає навчальні вебінари з предметів суспільно-гуманітарного циклу.

Фахівці Українського ЦОЯО у своїх відеоматеріалах зупиняться на окремих компетентнісних завданнях тестів та продемонструють виконання різних завдань з української мови і літератури, історії України, англійської, німецької , французької, іспанської мов.

Графік прямих ефірів:54678006

КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради" повідомляє, що 21 січня 2022 року у приміщенні Будинку дитячої та юнацької творчості відбудеться нарада заступників директорів з навчально-виховної  і виховної роботи та педагогів-організаторів. Початок роботи о 9-00.

polshcha_ukr_ Польща Україна

Відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1017, та Порядку здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю та проведення заходів відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 04 липня 2016 року № 2643, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 11 липня 2016 року за № 937/29067 (із змінами), Міністерство молоді та спорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2022 році.

На проведення конкурсу проєктів цього року у Державному бюджеті України передбачено 7 млн грн.

Хто може подавати заявку на участь у конкурсі?

Неприбуткові організації, які працюють з молоддю, зокрема:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи, які працюють з молоддю.

Юридичні особи, зареєстровані в Україні подають заявки на участь у конкурсі до Міністерства молоді та спорту України, керуючись інформацією, розміщеною на офіційному сайті Мінмолодьспорту.

Організації, які подають заявки на участь у конкурсі до Мінмолодьспорту, повинні мати партнерську організацію з Польщі та надати відомості про неї при подачі документів.

Подача документів на участь у конкурсі: 

Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 16:00 (за київським часом) 28 лютого 2022 року у друкованій формі (у 2-х примірниках) на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Детально з умовами участі можна ознайомитися у вкладенні

Attachments:
Download this file (84-1.pdf)84-1.pdf[ ]430 kB

44434567875611 січня 2022 року відбулась презентація програми «Школа подружнього життя» для освітян та психологів Черкаської області: https://youtu.be/M84gJnVjQlM
З метою подальшого впровадження програми «Школа подружнього життя» в освітній процес закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти Черкаської області ГО «Моє покоління» організує триденний онлайн-тренінг 8 10 лютого, 2022 року для освітян та психологів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, які бажають пройти відповідну підготовку для викладання зазначеного курсу.

Посилання на реєстраційну форму: https://bit.ly/2ZFB0Xc .Програма тренінгових занять додається (у вкладенні).
Всі учасники, які отримають підтвердження щодо участі у тренінгу, після закінчення тренінгу отримають:

- 10-денний доступ до записів тренінгу для свого особистого аккаунту,
- Програму і навчально-методичний посібник для вчителя з грифом МОН України,
- Навчально-методичні матеріали в електронному вигляді (презентації, відео, роз даткові матеріали тощо),

- Сертифікат про проходження курсової підготовки (20 годин),
- Супровід від автора курсу і керівника Всеукраїнського проекту «Школа подружнього життя»

55554535667748589Повідомляємо, що відповідно до пункту 16 Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 15.12.2021 № 1379 та листа Національного центру «Мала академія наук України» від 28.12.2021 № 172/1.1/3.1-848, у березні – травні 2022 року Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка та комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» буде проведено Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського (умови участі у конкурсі буде розміщено на сайті www.man.gov.ua).

До участі в заході запрошуються здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти.

Для участі у відбірковому (заочному) етапі конкурсу необхідно:

здобувачам освіти віком від 6 до 12 років включно – до 01 лютого заповнити онлайн-заявку на сайті www.man.gov.ua для отримання інструкції щодо вирощування кристалів;

здобувачам освіти віком від 13 до 18 років включно – до 20 березня заповнити онлайн-заявку на сайті www.man.gov.ua та надіслати тези наукових досліджень на тему «Кристали в історії та мистецтві» українською або англійською мовами на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Про строки, формат та місце проведення II (фінального) етапу конкурсу та його учасників буде повідомлено додатково.

Детальна інформація - за телефоном: 0 (44) 489-55-80 (контактна особа – Світлана Титарчук); e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

343435363727 січня 2022 року о 15.00 у форматі онлайн відбудеться Всеукраїнська конференція  «Від мрії до успіху. Все про ЗНО-2022». Участь безкоштовна. Мета конференції: обговорити актуальні проблеми, що стоять на заваді сучасного випускника закладу освіти щодо успішного вступу до ЗВО України; намітити спільні скоординовані дії щодо покращення результатів сертифікатів ЗНО-2022.
Випускники-2022 та минулих років, учні старших класів і батьки мають унікальну можливість дізнатися про: особливості підготовки, проведення, перебігу загальнодержавного ЗНО в 2022 році (аспекти, тенденції, проблеми, перспективи); правила вступу до ДЗВО «Університет менеджменту освіти» в 2022 році; новації вступної кампанії в 2022 році.
Організатори конференції:
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти;
Державний заклад вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України;

ТОВ «Видавництва Ранок.
На учасників Конференції чекатиме чудова нагода: індивідуального консультування спеціалістів Київського регіонального ЦОЯО; персонального спілкування з членами Приймальної комісії УМО; перегляду відповідних тематичних презентацій тощо.
Реєстрація учасників за бажанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6U-nzpXGNEnqP10XUx1m6WRiBdNkDQ24c02v5SQEaHfCSMg/viewform?usp=sf_link
Підключитись до конференції Zoom:
https://zoom.us/j/93054367316?pwd=dlNhbXd5V2l3ZFc1RzZJV3cxUFVaZz09
Ідентифікатор конференції: 930 5436 7316
Код доступу: 358429

34453678896

1 лютого 2022 року Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського НАПН України спільно з Всеукраїнською асоціацією Василя Сухомлинського до Всесвітнього дня читання вголос проводить Всеукраїнську мережеву бібліотечну акцію «Читаємо казки В. О. Сухомлинського».
 Для участі в акції шкільним бібліотекам потрібно провести 1 лютого 2022 р. заходи, присвячені читанню вголос казок В. О. Сухомлинського. Детально з умовами акції можна познайомитися  у вкладенні.

345678976КУ "Центр прорфесійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради" повідомляє, що на виконання плану заходів обласної державної адміністрації щодо відзначення Дня Соборності України № 01/01-59/79 від 11.01.2022 комунальним навчальним закладом «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» рекомендовано у закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти провести національно-патріотичні заходи, присвячені історії боротьби за незалежність України та сучасному етапу боротьби за незалежність та територіальну цілісність України. У вкладенні можна ознайомитися із методичними рекомендаціями щпдо проведення заходів та знайти посилання на відеоматеріали до них.

Attachments:
Download this file (соборність 22.docx)соборність 22.docx[ ]25 kB

4434455667Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» щиро вітає переможців та керівників гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості за зайняте І місце в обласному етапі конкурсу-виставки «Український сувенір»:

 Марчук Анастасію, вихованку гуртка «Чарівний пензлик» (керівник Дякова Олена Вікторівна);

 Ящук Марину, вихованку гуртка «Сувеніри-обереги» (керівник Бондаренко Тетяна Василівна);

  Капутю Анну, вихованку гуртка «В’язання гачком» (керівник Кульчіцька Наталія Євгенівна);

   Манзюк Анастасію, вихованку гуртка «М’яка іграшка» (керівник Бондаренко Тетяна Василівна);

   Германайте Каріну, вихованку гуртка «В’язання гачком» (керівник Кульчіцька Наталія Євгенівна);

   Палій Сабріну, вихованку гуртка «Бісероплетіння» (керівник Талабко Надія Дмитрівна);

   Палій Дар’ю, вихованку гуртка «Оригамі» (керівник Дякова Олена Вікторівна);

   Лісову Дарину, вихованку гуртка «В’язання спицями» (керівник Совгира Таміла Леонідівна);

   Бойко Альону, вихованку гуртка «В’язання спицями» (керівник Совгира Таміла Леонідівна);

   Король Валерію, вихованку гуртка «Оригамі» (керівник Дякова Олена Вікторівна).

                   Бажаємо нових творчих здобутків!

Якщо ми будемо сьогодні вчити дітей так саме, як і вчора,

то ми вкрадемо у них завтрашній день

 Дж.Дьюі

345678920220112 093231

Освітній хакатон «STEM-технології – найкращий шлях  до впровадження концепції Нової укранської школи» вперше відбувся 12 січня в Монастирищенській громаді на базі опорного закладу ЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5». Це знакова подія для освітян Монастирищини, тому що педагоги активно долучилися до створення проектів, заходів, уроків, екскурсій з використанням STEM-технологій,  надзвичайно прогресивного і популярного методу навчання в рамках впровадження НУШ. Проведенню такого заходу передувала масштабна індивідуальна та колективна робота: організаційні та робочі засідання, консультування, вибір тем, форм та методів оформлення матеріалів. Керівник педагогічної STEM-cпільноти  Монастирищини консультант КУ «ЦПРПП ММР» Свердлик Н.П. підкреслила значимість STEM- освіти, як прекрасної  можливісті навчити учнів мислити та знаходити необхідну інформацію, вирішувати складні завдання, приймати рішення.

20211215 123338 120220112 104201

Завдяки STEM-освіті діти розвивають логічне мислення та технічну грамотність, вчаться вирішувати поставлені задачі, стають новаторами та винахідниками – зазначила у своєму виступі директор КУ «ЦПРПП ММР» Залозна Н.Р. і побажала плідної, результативної роботи учасникам зустрічі. Неля Ромуальдівна акцентувала увагу на важливості даної теми,оскільки саме із STEM-освіти починається наукова учнівська робота в рамках МАН, що передбачає постерний захист, виступи на конференції, підготовку презентацій. Вчителі стануть активними менеджерами впровадження освітніх новацій.   

20220112 10244820220112 113057

Впевнено, креативно, цікаво, по-новому розпочала  освітній хакатон по презентації STEM – проекту «Екскурсія як потужний засіб реалізації завдань STEM-освіти» Петричак О.І., вчитель початкових класів Аврамівської філії опорного закладу ЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5». Далі продовжили презентувати гендерночутливі STEM-уроки вчителі опорного закладу «Монастирищенський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2» Ставська О.П., Семененко О.М., вчителі опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит» Опаленко Л.О., Капустянська Н.В., вчитель Монастирищенського ліцею-інтернату «Обдарованість» Ковбасюк Т.М., вчителі опорного закладу ЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» Трясій М.С., Хліменко Н.І. В своїх роботах педагоги креативно, науково, в новому форматі розкрили загальну тему «Мед. Бджоли» в усіх аспектах, завдяки інтеграції різних предметів.

20220112 112552323456454323

Цікаво представила урок з англійської мови в 2 класі на тему: "Аbout honey and bees" з елементами STEM- освіти Мокренчук В.О., вчитель початкових класів Івахнянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. На уроці діти засвоювали новий матеріал в ігровій формі,за допомогою використання інтерактивних технологій та сучасних методів навчання: «Вrain storming»; Геоборд ( математичний планшет); Lego activities; групова та парна робота; Physical Activity (під час якої діти проявляли свої хореографічні та вокальні здібності); 3D Bee (створення 3D бджілки- завдання на  поєднання дизайну, мистецтва, технологій та інженерного мислення); Storytelling; Сreative practical work(конструювання).

20220112 11343520220112 114618

Заступник керівника опорного закладу з навчально-виховної роботи «Цибулівський  ЗЗСО І-ІІІ» Дацюк Н.М. та вчитель Титоренко Т. О.  представили сучасний STEM -проект «Гроші». Дану тему креативно в своїх STEM- уроках з української літератури представили на хакатоні Любарська С.В., вчитель Княжекриницького ЗЗСО та Годун О.О., вчитель Шарнопільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

20220112 11535320220112 120825

Мельник О.М., вчитель опорного закладу ЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» представила загальношкільний екологічний проект «Школа Нуль Відходів». Усі елементи STEM - STEAM – STREAM - освіти,  пов’язані з цим проектом, інтегрувалися в освітній процес закладу. Проект триває і, сподіваємось, приверне до себе увагу громади та сприятиме покращенню справ з відходами у нашому місті. Адже діти, отримавши навички роздільного зберігання відходів, знання про компостування та верміультуру, принесуть їх у свої родини. І, можливо, з цього почнеться наша європейськість.

IMG 5169IMG 5180

Учасники STEM-спільноти обмінялись досвідом роботи, мали можливість побачити переваги STEM-технологій, їх практичне застосування з використанням сучасних цифрових ресурсів в розвитку концепції НУШ.

Впровадження STEAM – освіти на всіх етапах навчання буде сприяти знайомству учнів з першими кроками наукової діяльності, їх творчому та інтелектуальному розвитку, навчить організовувати та контролювати проекти, тим самим гарантуючи їх гармонійний розвиток, що відповідає вимогам сучасності.
Щиро дякуємо вчителям педагогічної STEM-спільноти за активну участь у освітньому хакатоні, бажаємо завершити свої педагогічні STEM-розробки   і успішно представити на обласній виставці ППД.