- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 17 березня 2025
-
Перегляди: 5
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 17 березня 2025
-
Перегляди: 6
У 2024 році оцінювання в класах НУШ зазнало змін: тепер у 5–9-х оцінюють не лише знання, а й навички та вміння учнів відповідно до груп результатів.
Щоб уникнути плутанини, важливо розуміти, як правильно фіксувати поточні й підсумкові оцінки в журналі. Про це докладно розповіли фахівці МОН під час вебінару "Оцінювання в НУШ: планування, види навчальної діяльності й фіксація результатів".
Переглянути запис можна за посиланням – https://cutt.ly/nrug44py
? Поточні та підсумкові оцінки
Упродовж семестру вчителі можуть виставляти 2 або більше поточних оцінок за потребою / бажанням. Підсумкова оцінка за групами результатів також може бути як одна, так і більше (за кожною групою).
Як записувати оцінки в журналі?
✔️ Поточні та підсумкові оцінки виставляють упродовж семестру у стовпці з датою вгорі та позначкою ГР (група результатів) / ПР (поточний результат) внизу.
✔️ Якщо підсумкова робота стосувалася лише однієї групи результатів, у стовпці з відповідною датою виставляють оцінки й унизу стовпця вказують індекс цієї групи результатів.
✔️ Якщо підсумкова робота була комплексна (охоплювала декілька груп результатів), то під однією датою записують оцінки за цю роботу за кожною групою результатів.
? Оцінка за зошит:
▪️ Вона не впливає на результати семестрового оцінювання.
▪️ Цю оцінку вносять в окремий стовпець журналу без зазначення дати, щоб забезпечити зворотний зв’язок для учнів.
Нагадаємо, що наказ Міністерства освіти і науки №1093 від 2 серпня 2024 року затвердив рекомендації щодо оновленого формату оцінювання результатів навчання учнів 5–9-х класів.
Основна новація полягає в тому, що тепер оцінюють не лише знання учнів, а і їхні навички, вміння, розвиток за групами результатів (у кожній з освітніх галузей їх три або чотири).
Детально з інформацією можна ознайомитися у вкладенні
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 14 березня 2025
-
Перегляди: 37
На виконання плану роботи закладу на 2025 рік та враховуючи вимоги часу, адміністрація КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у квітні 2025 року для педагогічних працівників закладів освіти області організовує роботу курсів підвищення кваліфікації.
- Комплексні професійно-фахові курси підвищення кваліфікації.
Навчальний обсяг курсів: 90 годин (3 кредити ЄКТС).
Для вихователів закладів дошкільної освіти навчання проходитиме з 31 березня до 12 квітня 2025 року стаціонарно на базі інституту (очна форма навчання). Слухачам цієї групи необхідно пройти електронну реєстрацію через єдину атестаційну систему (ЄАС) за посиланням, що додається (див. таблицю) та прибути до інституту 31 березня на 08.15 год. Початок занять – з 8.30 год відповідно до затверджених розкладів. У випадку зміни безпекової ситуації навчання для цих педагогічних працівників буде переведено в дистанційний режим, про що слухачам повідомлять куратори групи.
У інших групах навчання проходитиме дистанційно (у синхронному режимі (онлайн-заняття) із використанням засобів дистанційного навчання) з 04 до 18 квітня 2025 року. Реєстрація на навчання здійснюється через єдину атестаційну систему (ЄАС) за посиланнями, що додаються (див. таблицю). Після реєстрації слухачі на свої електронні скриньки отримають необхідні матеріали для навчання (розклади з посиланнями на заняття та платформи, де будуть розміщені навчальні матеріали).
Детальніше...- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 07 березня 2025
-
Перегляди: 36
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 04 березня 2025
-
Перегляди: 34
Повідомляємо, що Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у рамках співпраці з ТОВ «Видавництво «Ранок» проводить навчання вчителів базової середньої освіти, консультантів центрів професійного розвитку, методистів закладів післядипломної педагогічної освіти щодо використання в освітньому процесі сучасної інтерактивної платформи іЗЗі (https://ua.izzi.digital/) за темою: «Цифрові рішення для ефективного навчання в 8 класі НУШ».
Цикл безкоштовних вебінарів відбудеться 12 березня 2025 року о 14:00 та 13 березня о 15:00. Під час зустрічей буде проведено навчання з використання сучасних цифрових інструментів і можливостей платформи іЗЗі. Учасники ознайомляться з функціоналом та перевагами платформи для організації у форматах очного, дистанційного та змішаного навчання.
Реєстрація учасників вебінарів доступна до 11.03.2025 року за покликанням: https://rnk.com.ua/110228
Для вчителів у рамках проведення заходу передбачене навчання, підвищення кваліфікації з отриманням електронних сертифікатів на 15 годин / 0,5 ЄКТС за серію вебінарів заходу. Програма проведення вебінарів за покликанням: https://rnk.com.ua/110237
Довідки за телефоном: +38063 271 ЗО 88 Галегова Олена Валеріївна.
Технічна підтримка: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 21 лютого 2025
-
Перегляди: 129
На виконання плану роботи закладу на 2025 рік та враховуючи вимоги часу, адміністрація КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у березні 2025 року для педагогічних працівників закладів освіти області організовує роботу курсів підвищення кваліфікації.
- Комплексні професійно-фахові курси підвищення кваліфікації.
Навчальний обсяг курсів: 90 годин (3 кредити ЄКТС).
Для окремих навчальних груп, зокрема для учителів початкових класів та вчителів (викладачів) предметів мовно-літературної освітньої галузі (іншомовна – англійська мова), навчання проходитиме з 10 до 22 березня 2025 року стаціонарно на базі інституту (очна форма навчання).
Слухачам цих груп необхідно пройти електронну реєстрацію через єдину атестаційну систему (ЄАС) за посиланням, що додається (див. таблицю) та прибути до інституту 10 березня на 08.15 год.
Початок занять – з 8.30 год відповідно до затверджених розкладів.
У випадку зміни безпекової ситуації навчання для цих категорій педагогічних працівників буде переведено в дистанційний режим, про що слухачам повідомлять куратори груп.
У інших групах навчання проходитиме дистанційно (у синхронному режимі (онлайн-заняття) із використанням засобів дистанційного навчання) з 14 до 28 березня 2025 року.
Реєстрація на навчання здійснюється через єдину атестаційну систему (ЄАС) за посиланнями, що додаються (див. таблицю).
Після реєстрації слухачі на свої електронні скриньки отримають необхідні матеріали для навчання (розклади з посиланнями на заняття та платформи, де будуть розміщені навчальні матеріали).
Початок занять – з 12.40 год відповідно до затверджених розкладів. У зв’язку з виробничою необхідністю за згодою зі слухачами в окремих групах навчання може проводитися за окремим графіком з 8.30 год.
За результатами навчання усі слухачі курсів підвищення кваліфікації отримають електронне свідоцтво встановленого зразка, яке надійде в їхні електронні кабінети, утворені під час реєстрації в ЄАС.
Детальніше...- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 20 лютого 2025
-
Перегляди: 49
19 лютого в в ліцеї «Успіх» для вчителів 3-4 класів відбувся цікавий і оригінальний захід: «Синтез думок – пошук і виявлення оригінальних рішень з теоретичних і практичних питань «Місія вчителя».
Досвідчені вчителі- методисти, сертифіковані педагоги, керівники педагогічних спільнот вчителів 3 і 4 класів Тетяна Рябоконь та Людмила Ревенко розкрили питання підготовки до моніторингового дослідження якості знань з мовно-літературної галузі.
Педагоги мали можливість практично ознайомитися з методикою вдумливого читання через використання методики «кубиків історій Рорі» .
Особливе місце у впровадженні нових технологій займає штучний інтелект. Всі учасники зібрання мали можливість поринути у світ штучного інтелекту , використовуючи популярні сайти: kaska. Fun, story.com, storytailor.com.
Тетяна Рябоконь поділилася цікавим і ефективним досвідом роботи з штучним інтелектом як інструментом для мотивації читання учнів.
Консультант КУ «ЦПРПП ММР» ознайомила присутніх з оновленим Професійним стандартом вчителя .
Цікавим, повчальним і корисним було практичне заняття «Оцінюємо свою суперсилу за критеріями Професійного стандарту». Педагоги мали можливість оцінити свою супер-силу, дізнатися про інші ресурси, які так необхідні сучасному вчителю для творчої і професійної діяльності в цей складний час.
Консультант КУ «ЦПРПП ММР» Наталія Свердлик щиро подякувала спікерам заходу Тетяні Рябоконь та Людмилі Ревенко за високий високий професіоналізм, актуальність тематики та вміння поділитися досвідом роботи в теплій та дружній атмосфері. Співпраця педагогів синхронно перетворилася на симфонію досвіду та натхнення. Щиро дякуємо адміністрації ліцею «Успіх» ( директор Мотилюк З.А.) за створені комфортні умови для роботи. Особлива вдячність нашим ЗСУ за можливість жити і працювати.Слава Україні.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 20 лютого 2025
-
Перегляди: 45
21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей та знань, одне з найцінніших надбань, які передаються від покоління до покоління.
https://drive.google.com/file/d/1RCtyxrUD_yA5DtIywU-4FEk4WDceNTYP/view?usp=drivesdk
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 20 лютого 2025
-
Перегляди: 122
Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті триватиме з 6 березня до 3 квітня 2025 року і відбудеться дистанційно.
Для реєстрації для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Унесення особистих даних з метою створення персонального кабінету може здійснюватися двома шляхами:
1) автоматично – шляхом передавання до реєстраційного сервісу електронних копій засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, тобто порталу Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка Дія;
2) шляхом заповнення вступником форми в реєстраційному сервісі.
Після створення персонального кабінету майбутній вступник має виконати в ньому такі дії:
- унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
- підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
- надіслати внесену інформацію на обробку до регіонального центру;
- сформувати Сертифікат НМТ 2025 року.
Можливіть створення електронного кабінету стане доступною з 6 березня 2025 року.
Детальніше...- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 19 лютого 2025
-
Перегляди: 61
Участь учнів у конкурсі-захисті робіт Малої академії наук є важливим етапом у розвитку їхньої наукової діяльності та творчого потенціалу. Цей конкурс надає школярам можливість не лише продемонструвати свої знання, але й розвивати навички дослідницької роботи, аналізу та критичного мислення. Окрім того, участь у конкурсі стимулює інтерес до наукових дисциплін, дозволяє учням презентувати свої дослідження на більш широкому рівні, отримати цінний досвід і, можливо, визначити напрямок своєї майбутньої професійної діяльності. Це також важливий крок у розвитку науки в країні, адже саме молоді дослідники є майбутнім її наукового потенціалу.
Троє учнів нашої громади представляли свої роботи 15 та 16 лютого на базі ліцею «Ерудит» Монастирищенської міської ради на ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук у секціях «Екологія», «Загальна біологія» і «Теорія, історія мистецтв та аркритика».
За результатами заочного оцінювання робіт, захисту постерів та виступів на онлайн конференції, враховуючи глибину та наукову новизну досліджень, уміння вести наукову дискусію й аргументовано відстоювати свої здобутки, культуру усного і писемного мовлення, логіку викладу основних результатів, журі, до складу якого входили науковці та педагоги Черкаської області, відзначило наших учасників призовими місцями:
ІІ місце посів учень 11 класу Монастирищенського ліцею №2 Монастирищенської міської ради Свердлик Ілья ( науковий керівник – Свердлик Наталія Павлівна). Тема роботи - «Вплив сучасних SMART технологій на здоров'я учнів»
ІІІ місце виборола учениця 9 класу Цибулівського ліцею Монастирищенської міської ради Войцеховська Наталія (науковий керівник- Середюк Л.М.).Тема роботи - « Жива традиція - дотик до Трипілля через глиняну іграшку – оберіг»
Учениця 10 класу ліцею «Ерудит» Монастирищенської міської ради Бондар Вікторія нагороджена грамотою за високий рівень підготовки до конкурсу – захисту. Вона представляла роботу «Аналіз дощового ринку України» ( науковий керівник – Сергієнко Н.А.)
Бажаємо учням та їх науковим керівникам успіхів та нових перемог .
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 19 лютого 2025
-
Перегляди: 48
« … Найдосвідченіший педагог ніколи
не повинен спинятися на досягнутому,
бо якщо немає руху вперед,
то неминуче починається відставання».
В.О.Сухомлинський
Підходить до завершення традиційний конкурс освітян "Учитель року", який у 2025 році став справжнім святом педагогічної майстерності та професіоналізму для вчителів хімії, історії, зарубіжної літератури та трудових технологій. Він зібрав найкращих представників педагогічної спільноти, які продемонстрували високий рівень знань, творчий підхід до навчання та вміння працювати з учнями. У І (відбірковому) етапі конкурсу, який проходив з 9 по 20 грудня 2024 у дистанційному форматі взяли участь 10 учителів зарубіжної літератури, 25 учителів історії та по 11 учителів хімії і трудового навчання.
Монастирищенську громаду представляли : Ротаєнко Олена Семенівна, вчитель Княжекриницької філії ліцею «Успіх» у номінації «Зарубіжна література», Семерунь Руслана Вадимівна, вчитель Монастирищенського ліцею № 2 у номінації «Історія» та Полонська Людмила Іванівна, вчитель Монастирищенського ліцею № 2 у номінації «Хімія». Після успішно пройдених випробувань Семерунь Руслана Вадимівна та Полонська Людмила Іванівна були запрошені в м.Черкаси для участі у ІІ етапі. Він пройшов з 10 по 13 лютого 2025 року в очному форматі на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28 ім. Т.Г. Шевченка та Черкаської гімназії ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради.
Конкурсанти вражали журі не лише своєю педагогічною майстерністю, а й здатністю надихати учнів на нові досягнення. Вони прагнули не просто перемогти в конкурсі, а й показати результати своєї багаторічної роботи, відданості професії та постійного прагнення до самовдосконалення.
Під час оцінювання журі відмітило не лише високий рівень теоретичних знань учасників конкурсу, а й добре розвинуті практичні навички: проведення майстер-класів, уроків, роботу з колегами та учнями, інноваційний підхід до навчання. Кожен конкурсант намагався показати свої найкращі сторони, продемонструвати вміння працювати в умовах сучасної школи.
І хоча представники нашої громади посіли лише четверте місце в обох номінаціях, ми щиро вітаємо їх із закінченням змагань і дякуємо за творчий та професійний потенціал, активну участь у всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2025».
Ваші досягнення — це свідчення того, що сучасна освіта має яскравих, талановитих і відданих своєму покликанню вчителів. Бажаємо вам подальших успіхів, нових професійних здобутків та натхнення на нові звершення.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 14 лютого 2025
-
Перегляди: 58
Успіхи наших учнів на різних етапах Всеукраїнських предметних олімпіад — це не просто високі результати, а й доказ того, що систематична праця, терпіння і самовіддача завжди приносять свої плоди. Кожен рік наша громада гордиться новими досягненнями своїх учнів, тому що участь у таких інтелектуальних змаганнях формує вміння працювати в команді, проявляти креативність у вирішенні складних завдань, розвиває аналітичне мислення, здатність до самостійного вирішення проблем. Для багатьох школярів участь в олімпіадах — це не просто змагання, а можливість перевірити свої знання, подолати власні бар'єри та відкрити нові горизонти.
У 2025 році 20 учнів ліцею «Ерудит» та ліцею «Успіх» Монастирищенської міської ради стали активними учасниками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад. Олімпіади відбулися у дистанційному режимі за завданнями КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»..
За підсумками обласного журі (наказ управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації №35 від 14.02.2025 "Про підсумки ІІІ етапу Bceyrpaїнських yчнівських олімпіад з навчальних предметів у 2024-2025 н.р") маємо двох учнів, які стали переможцями і посіли І місце в обласному етапі олімпіад:
- Славгородський Владислав, учень 11 класу ліцею «Ерудит», І місце в обласному етапі олімпіади з інформаційних технологій (вчитель -Панночка В.В.);
- Стасюк Єлизавета , учениця 8 класу ліцею «Ерудит», І місце в обласному етапі олімпіади з біології ( вчитель – Костриця І.В.).
Почесне ІІ місце в обласному етапі олімпіади з правознавства отримала :
- Лебеденко Юлія, учениця 10 класу ліцею «Успіх» ( вчитель – Паламарчук О.І.).
Ще троє учнів стали призерами обласного етапу олімпіад, посівши почесне ІІІ місце :
- Софіаніді Ельдар, учень 10 класу ліцею «Успіх», ІІІ місце в обласному етапі олімпіади з географії ( вчитель – Денисенко Г.В.);
- Кузьменко Вероніка , учениця 8 класу ліцею «Ерудит», ІІІ місце в обласному етапі олімпіади з інформатики ( вчитель – Панночка В.В.)
- Бебешко Єгор , учень 8 класу ліцею «Ерудит», ІІІ місце в обласному етапі олімпіади з математики ( вчитель – Бегерська А.В.)
Ми щиро вітаємо наших учнів з черговою перемогою і пишаємося досягненнями, здобутими завдяки знанням, наполегливості, вірі в себе та підтримці, яку вони отримують від своїх наставників.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 10 лютого 2025
-
Перегляди: 484
11 лютого 2025 року Україна разом з іншими країнами світу відзначатиме День безпечного Інтернету, метою якого є підвищення обізнаності про цифрову безпеку серед дітей.
Сьогодні кожна друга дитина в Україні користується Інтернетом, що свідчить про постійне зростання кількості користувачів. Водночас підлітки часто не обізнані щодо онлайн-ризиків, з якими вони можуть стикатися в мережі.
З нагоди Дня безпечного Інтернету з метою підвищення обізнаності дітей, батьків та педагогів щодо безпечного використання мережі Інтернет та попередження негативних явищ, пов’язаних з його використанням, у дитячому середовищі, у період з 10 по 14 лютого 2025 року управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України ініціює проведення профілактичних заходів під єдиною назвою «Кібербезпека для дітей: як захистити себе у цифровому світі».
У рамках зазначених вище заходів 11 лютого 2025 року о 12:00 на платформі CISCO Webex відбудеться єдиний урок з кібербезпеки для учнів 9-11 класів. Організаторами заходу є представники управління ювенальної превенції Національної поліції України, Департаменту кіберполіції та Міністерства освіти і науки України.
Посилання для підключення: https://npu.webex.com/meet/vvas_ut_diap