- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 08 квітня 2021
-
Перегляди: 1164
З метою виконання Розпорядження КМУ від 24 лютого 2021 року № 170-р «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», КУ «ЦПРППММР» пропонуєдля використання в роботі рекомендації ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»щодо проведення відповідних заходів у закладах освіти.
РекомендаціїДНУ «Інститут модернізаціїзмісту освіти» щодо проведення заходів у закладах освіти, присвячених 35-им роковинам аварії на Чорнобильській атомній електростанції
Подія 26 квітня 1986 року стала однією з наймасштабніших трагедій не лише для українського народу, а і для всього людства. Вибух на ЧАЕС вплинув на життя тисячі людей. Освіта не може залишити цей трагічний факт минулого століття без уваги.
Одним із завдань закладу освіти є формування навичок у здобувачів освіти вболівати за долю своєї країни, які готові протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.
На виконання пункту 16 Розпорядження КМУ від 24 лютого 2021 року № 170-р «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» рекомендуємо провести у закладах освіти з 12 квітня по 07 травня 2021 року тематичні заходи, присвячені цій трагічній даті в історії України.
Заходи, мають об’єднати учнівські, педагогічні колективи та батьківську громадськість.
Детальніше...- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 01 квітня 2021
-
Перегляди: 1663
Генеральною Асамблеєю ООН на 74-й сесії була схвалена Резолюція A/74/L.86 «Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі», відповідно до якої 2021-2030 роки проголошуються Другим Десятиліттям дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Глобальною метою Десятиліття є скороченнякількості смертей та травм у результатідорожньо-транспортнихпригод на 50% до 2030 року.
Світовим співтовариством розпочато низку заходів, спрямованих на якіснеполіпшення ситуації з проблемою дорожньо-транспортноїаварійності.
17-23 травня 2021 року у світі пройде 6-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН. У цьому році він присвячений темі перевищення швидкості (ManagingSpeeding) – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму. Гасло Тижня #StreetsForLife#Love30 проголошує запровадження обмеження швидкості до 30 км/год в містах, бо учасниками дорожнього руху є не лише автомобілі, а й пішоходи, велосипедисти та діти, а отже всі ми є ключем безпечної транспортної системи. Безпека міських вулиць – це і про безпечну швидкість, і про безпечну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху тощо.
З метою підтримки цілей Десятиліття Україна приєднується до Глобального Тижня безпеки дорожнього руху 2021. Традиційно заходи пройдуть у два етапи – навесні ( травень) 2021 року та восени – з 15 по 21 листопада 2021 року.
КУ «ЦПРПП ММР» пропонує закладам освіти Монастирищенської міської ради долучитися до щорічного Тижня дорожнього руху, перший етап якого відбудеться у період з 10 по 16 травня 2021 року.
Під час тижня планується проведення різноманітних заходів серед яких: круглі столи, семінари-практикуми, єдиний національний урок у всіх загальноосвітніх навчальних закладів, старт конкурсів у рамках національного проєкту «безпечна країна», акція «Здай кров – врятуй життя» та багато інших.
Інформацію та фото про перебіг Тижня у закладі просимо висвітлювати на власних сайтах та надсилати на електронну адресу monmetod@ ukr.net
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 15 лютого 2021
-
Перегляди: 606
25 лютого – 150 років з дня народження Лесі Українки (1871-1913), письменниці, перекладачки, однієї з центральних постатей національної культури.З матеріалами щодо відзначення цієї дати можна ознайомитися у вкладенні.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 10 лютого 2021
-
Перегляди: 667
Відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року,15 лютого в Україні відзначається «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».
Воїни-інтернаціоналісти з честю і доблестю своїх батьків і дідів без перебільшення героїчно стають в самий центр виниклої гарячої точки і гідно намагаються утримати або погасити конфліктну ситуацію, яку на даний момент вирішити по іншому немає ніякої можливості. У сучасному світі це звичайна практика.
Довгих десять років трагічна війна в Афганістані викликала в свідомості людей біль і смуток за понівечені долі наших воїнів. Війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Не дивлячись ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця. «Гарячі точки» показали, що наші хлопці варті героїзму батьків і дідів, які перемогли фашизм у роки Другої світової війни.
Ми вшановуємо всіх учасників тієї, вже далекої, війни і засвідчуємо свою глибоку шану та повагу їхній мужності та самовідданій праці.
Вони є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні. 15 лютого 1989 року остання колона радянських військ була виведена з Афганістану. Таким чином,закінчилась більш ніж дев`ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу, в якій і сьогодні ще тривають збройні заворушення.
Захищат революцію у «братській» країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими.
Уже вдома від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських «афганців». Всього з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч були поранені.Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.
У цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.
Вічна пам"ять загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН ЗАХОДІВ
з підготовки та відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15 лютого)
№ з/п |
Змістзаходів |
Термінвиконання |
1 |
Організувати проведення у ЗЗСО тематичних уроків, засідань «круглих столів», семінарів з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів за темами: «Афганська війна – як це було?», «Локальні конфлікти, причини їх виникнення», «Що таке інтернаціональний обов’язок?», «Події Афганістану на сучасний погляд» |
11-15 лютого 2021 року |
2 |
Організувати виставку дитячого малюнка «Мій біль – Афганістан» |
11-15 лютого 2021 року |
3 |
Організувати оформлення в бібліотеках, музеях ЗЗСО тематичних виставок художньої літератури, творів мистецтва, історичних документів, що ілюструють події війни в Республіці Афганістан, за темами: «Дорогами Афганістану», «Відлуння кривавих стежок Афганістану», «Болюча пам’ять Афганістану»; фотовиставок «Наші земляки – учасники бойових дій на території Республіки Афганістан» |
11-15 лютого 2021 року |
4 |
Організувати проведення у ЗЗСО показу документальних та художніх фільмів, які присвячені бойовим діям на території інших держав, та їх обговорення |
Лютий 2021 року |
5 |
Організувати зустрічі з учасниками бойових дій на території інших держав |
11-15 лютого 2021 року |
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 20 січня 2021
-
Перегляди: 652
Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченно їкількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, якіп риховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерт іАушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 05.07. 2011 року № 3560 – VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру», в Україні День пам’яті жертв Голокосту відзначається, починаючи з 2012 року. Нині весь світ знає про трагедіюБабиного Яру, де згідно з офіційними даними загинуло понад 100 тисяч осіб різних національностей.В Україні відомо близько 1200 місць масових розстрілів і поховань євреїв під час Голокосту 1941-1944 років. Подібні трагедії мали місце на всій окупованій території України: у Києві – урочище «Бабин Яр», який став одним із символів Голокосту, на Львівщині – Янівський табір, Дробицький Яр у Харкові, у с. Богданівка Одеської, у Кам’янець-Подільському Хмельницької областей тощо.
Голокост – трагедія, злочин проти людства, який тривалий час був закритим. Вивчення документів, спогадів доводить, що територія України стала своєрідним полігоном, де нацистські нелюди опрацьовували методи «остаточного розв’язування єврейського питання». Трагедія українських євреїв була не просто частиною Катастрофи європейського єврейства у роки світової війни. Вона стала тією сходинкою, переступивши яку нацисти вирішили остаточно знищити всіх євреїв Європи.
В цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...
Орієнтовний план заходів у ЗЗСО до Дня пам’яті жертв Голокосту
№ |
Назва заходу |
Дата проведення |
Клас |
Відповідальні |
1. |
Тематичні уроки з історії України на тему: «Україна в роки Друго їсвітової війни. Нацистський «новий порядок». Життя населення України в умовах окупації. Концтабори та масове знищення людей. Голокост» |
25.01.21 – 26.01.21 |
5-11 |
Вчитель історії |
2. |
Літературна композиція щодо вшанування пам’яті жертв Голокосту на тему: «Скорботна свічка пам’яті святої» |
26.01.21 |
1-11 |
Педагог-організатор |
3. |
Лекції, бесіди про трагічні події у Бабиному Яру , а також про інші злочини, скоєні нацистами під час окупації України. |
25.01.21 – 26.01.21 |
1-11 |
Класні керівники |
4. |
Оформлення в шкільній бібліотеці тематичних виставок історичної та публіцистичної літератури, щодо подій в роки Другої світової війни. Нацистський «новий порядок». Життя населення України в умовах окупації. Концтабори та масове знищення людей. Голокост» |
25.01.21 – 26.01.21 |
1-11 |
Бібліотекар |
5. |
Перегляд документальних фільмів про трагічні події в роки Другої світової війни, концтабори та масове знищення людей. Голокост. |
25.01.21 |
5-11 |
Педагог-організатор, вчительісторії |
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 15 січня 2021
-
Перегляди: 607
Проведення виховної години, присвяченої Дню вшанування пам’яті полеглих під Крутами, не втрачає значимості навіть з огляду на віддаленість події. Більш того, з роками переосмислюється важливість бою. Яскравим підтвердженням цього є повнометражнийфільм «Крути 1918», сюжет якого збудовано на реальних подіях. Ми пропонуємо декілька ідей для мотивації створення оригінального сценарію виховної години та зацікавлення учнів у залученні до проведення заходу.З рекомендаціями можна ознайомитися за вкладенням.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 04 вересня 2020
-
Перегляди: 634
Методичні рекомендації 2020-2021
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 24 січня 2019
-
Перегляди: 942
Постановою Верховної Ради України від 18.12.2018 №2654 -VIII« Про відзначення пам`ятних дат і ювілеїв у 2019 році» визначено ювілейні дати відомих подій та видатних особистостей в Україні .
КУ « МРМК МРР» рекомендує керівникам ЗЗСО відзначити та вшанувати з подальшим висвітленням інформації на сторінках веб-сайтів дати , подані у вкладенні.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 04 січня 2019
-
Перегляди: 1117
Комунальна установа «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради» інформує, що до Черкаської обласної державної адміністрації надійшов лист Прокуратури Черкаської області від 10.12.2018 №08-7 вих (20) -18 щодо необхідності проведення у закладах освіти інформаційно-освітньої роботи стосовно запобігання підліткової вагітності.
У листі зазначається, що протягом 2018 року в області спостерігається тенденція до зростання ранньої підліткової вагітності. Недостатня соціальна зрілість підлітків-матерів призводить до відмови від виховання власних дітей, збільшення кількості абортів, а іноді до суїциду чи позбавлення життя новонароджених дітей.
З метою запобігання цьому соціальному явищу просимо забезпечити відповідну системну освітньо-профілактичну роботу з підлітками, залучаючи до неї фахівців медичних установ та закладів, працівників соціальної служби, юристів.
Разом з тим рекомендуємо проводити роботу з батьківською громадськістю стосовно відповідального батьківства, профілактичної роботи з дітьми щодо раннього статевого життя та підліткової вагітності.
Інформацію про проведену роботу надати в методичний кабінет до 10.02.2019 року.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 06 вересня 2018
-
Перегляди: 1345
КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради» повідомляє, що 21 вересня проводиться Всеукраїнська освітня кампанія «Голуб миру» під гаслом «Право на мир. 70-річниця Загальної декларації прав людини».
Звертаємо вашу увагу, що при плануванні заходів на 2018-2019 навчальний рік рекомендуємо передбачити в рамках освітньої кампанії «Голуб миру» проведення уроків миру, лекцій, показів фільмів та обговорень, спрямованих на поглиблення розуміння питань миру; створення учнями масових формацій у формі голубів; написання листів привітання та підтримки вимушено переселеним дітям та їх родинам.
Інформацію про проведення Всеукраїнської освітньої кампанії розмістити на сайтах закладів освіти та шпальтах освітянських видань.
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 06 вересня 2018
-
Перегляди: 1475
Календар знаменних дат
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 23 серпня 2018
-
Перегляди: 1177
Інформаційні матеріали про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Виховна робота
-
Опубліковано: 19 лютого 2018
-
Перегляди: 1169
Всеукраїнські пам’ятні та ювілейні дати:
8 вересня − 120 років з дня народження Івана Борковського (1897-1976), археолога;
17 вересня – День батька (третя неділя вересня);
22 вересня − День партизанської слави;
25 вересня − 85 років з дня народження Анатолія Солов’яненка (1932-1999), співака, громадського діяча, Героя України, народного артиста України.
14 жовтня − День захисника України;
14 жовтня − День українського козацтва;
16 жовтня − 110 років з дня народження Петра Григоренка (1907-1987), генерал-майора, правозахисника, політв’язня радянського режиму, члена Української гельсінської групи;
16 жовтня − 100 років з часу проведення Всеукраїнського з’їзду вільного козацтва в Чигирині;
21 жовтня − 70 років з дня проведення радянськими карально-репресивними органами операції «Захід» − масової депортації населення Західної України до Сибіру;
24 жовтня − 150 років з дня народження Миколи Біляшівського (1867-1926), етнографа, археолога, музейника, громадського діяча;
28 жовтня − День визволення України від фашистських загарбників.
4 листопада − 130 років з дня народження Олександра Неприцького-Грановського (1887-1976), зоолога, ентомолога;
7 листопада − 160 років з дня народження Дмитра Багалія (1857-1932), історика і громадського діяча;
8 листопада − 130 років з дня народження Дмитра Вітовського (1887-1919), державного і військового діяча, першого головнокомандувача Української Галицької Армії;
9 листопада − День української писемності та мови;
14 листопада − 140 років з дня народження Дмитра Антоновича (1877-1945), історика, мистецтвознавця, громадського діяча;
20 листопада − 300 років з дня народження Григорія (Георгія) Кониського (1717-1795), філософа, письменника, церковного діяча;
20 листопада − 100 років з дня проголошення Української Народної Республіки III Універсалом Української Центральної Ради;
25 листопада − День пам’яті жертв голодоморів;
25 листопада − 100 років з дня народження Михайла Івасюка (1917-1995), письменника, літературознавця, фольклориста, педагога, громадського діяча.
3 грудня − 140 років з дня народження Степана Рудницького (1877-1937), вченого, основоположника української географічної науки;
6 грудня − День Збройних Сил України;
9 грудня − 100 років з часу проведення першого Курултаю кримськотатарського народу;
13 грудня − 140 років з дня народження Миколи Леонтовича (1877-1921), композитора, збирача музичного фольклору;
14 грудня − День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС;
17 грудня − 140 років з дня народження Данила Щербаківського (1877-1927), етнографа, археолога, музейного діяча;
17 грудня − 100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії;
18 грудня − 125 років з дня народження Миколи Куліша (1892-1937), письменника, драматурга;
24 грудня − 80 років з дня народження В’ячеслава Чорновола (1937-1999), державного, громадського, політичного діяча, журналіста, народного депутата України першого-третього скликань, одного з лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України, Героя України;
31 грудня − 125 років з дня народження Михайла Семенка (1892-1937), поета;
6 січня − 120 років від дня народження Володимира Миколайовича Сосюри (1898-1986), українського поета, лірика;
8 січня − 80 років від дня народження Василя Семеновича Стуса (1938–1985), українського поета, перекладача, правозахисника;
22 січня − День Соборності України;
29 січня − День пам’яті Героїв Крут;
15 лютого − День вшанування учасників бойових дій на території інших держав;
20 лютого − День Героїв Небесної Сотні;
20 лютого − 130 років від дня народження Василя Олександровича Барвінського (1888–1963), українського композитора, піаніста, музикознавця, педагога;
9 березня − День народження Тараса Шевченка (1814–1861), українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча ;
13 березня − 130 років від дня народження Антона Семеновича Макаренка (1888–1939), українського та російського письменника, педагога;
17 березня − створено Українську Центральну Раду (1917);
3 квітня – 100 років від дня народження Олеся Гончара (1918-1995), українського письменника, класика письменницької публіцистики;
14 квітня – 130 років від дня народження Леоніда Арсенійовича Булаховського (1888–1961), українського мовознавця, педагога;
18 квітня − День пам’яток історії та культури;
29 квітня − День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї;
8-9 травня − Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни;
13 травня – День матері (друга неділя травня);
18 травня − День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу;
20 травня − День пам’яті жертв політичних репресій, День пам’яті померлих від СНІДу;
22 червня − День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;
25 червня − День молоді;
28 червня − День Конституції України;
7 липня − 30 років із дня заснування (1988) Української Гельсінської Спілки;
28 липня − День хрещення Київської Русі – України;
23 серпня − День Державного Прапора України;
24 серпня − День незалежності України.
Також:
500 років з початку Реформації;
180 років з часу виходу першого західноукраїнського альманаху «Русалка Дністровая», підготовленого діячами літературного гуртка «Руська трійця» (1837);
75 років з початку формування Української повстанської армії (1942);
50 років з часу заснування Світового Конгресу Українців (1967).
Міжнародні пам’ятні та ювілейні дати:
8 вересня − Міжнародний день грамотності;
21 вересня − Міжнародний день миру;
1 жовтня − Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана;
5 жовтня − Всесвітній день учителя;
5 листопада – Всесвітній день чоловіків (перша субота листопада);
16 листопада − Міжнародний день толерантності;
17 листопада − Міжнародний день студента;
20 листопада − Всесвітній день дитини;
1 грудня − Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
9 грудня − Міжнародний день пам’яті жертв геноциду, вшановування їх гідності і запобігання цьому злочину;
10 грудня − День захисту прав людини;
1 січня – Всесвітній день миру;
27 січня − Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту;
21 лютого − Міжнародий день рідної мови;
22 лютого − Міжнародний день підтримки жертв злочинів;
1 березня − День «Ноль дискримінації»;
8 березня − Міжнародний жіночий день;
20 березня − Міжнародний день щастя;
21 березня − Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації;
24 березня − Всесвітній день боротьби проти туберкульозу;
25 березня − Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантиної работоргівлі;
6 квітня − Міжнародний день спорта на благо миру та розвитку;
7 квітня − Всесвітній день здоров’я;
11 квітня − Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів;
18 квітня − Міжнародний день пам’ятників і історичних місць;
26 квітня − Міжнародний день пам’яті Чорнобиля, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу);
1 травня − День міжнародної солідарності трудящих;
9 травня − День Європи в країнах Європейського Союзу;
15 травня − Міжнародний день сім’ї;
24 травня − День слов’янської писемності і культури;
31 травня − Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням;
1 червня − Всесвітній день батьків;
1 червня − Міжнародний день захисту дітей;
4 червня − Міжнародний день дітей — жертв агресії;
5 червня − Всесвітній день навколишнього середовища;
12 червня − Всесвітній день боротьби з дитячою працею;
26 червня − Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом;
30 липня − Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми;
12 серпня − Міжнародний день молоді.