896875648590761614671602197

Одним із суттєвих показників морального здоров’я нації завжди було ставлення людей до тварин. За даними Washington Post, Україна входить в Топ-10 країн світу за найбільшою кількістю безпритульних тварин. Мабуть, відсутність усвідомлення того, що звірі – такі ж живі істоти, як люди, яких не можна використовувати, бити, катувати і викидати, коли награвся, це головна проблема сучасного суспільства. Необізнаність дітей щодо правил поведінки з тваринами (як домашніми, так і безпритульними) часто призводить до негативних наслідків (знущання над тваринами, зараження небезпечними хворобами, травмування та каліцтво дітей). Все частіше трапляються випадки жорстокого ставлення до тварин не лише з боку дорослих, але і, що найгірше, з боку дітей. Саме тому одним із важливих завдань педагогіки сьогодні є здійснення просвітницько-виховної діяльності щодо формування у молодого покоління гуманного та відповідального ставлення до природи і, зокрема до тварин. Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам HappyPaw спробував розібратись, як змінити подібне становище в Україні, та якими саме методами може допомогти кожен з нас.

1-2 березня Благодійним фондом допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа», за підтримки МОН України, було організовано у закладах дошкільної освіти України ІІІ Всеукраїнське заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Мета- привернути увагу до проблем безпритульних тварин,переважно собак та котів, які часто опиняються на вулиці через жорстокість та безвідповідальність людей.

67687858847736587876546654687

Заклади дошкільної освіти Монастирищенської міської ради традиційно, третій рік поспіль, долучаються до Всеукраїнської акції(про що свідчать сертифікати учасників від Благодійного фонду допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа»).

В рамках реалізації просвітницько-виховного проекту Благодійного фонду допомоги безпритульним тваринам "Щаслива лапа", у ЗДО "Золота рибка", «Колобок», 1 та 2 березня були проведені Заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин (собак та котів) : "Наші пухнасті друзі", "Добро в твоїх руках", "Ти - мій друг! Я - твій друг!".

Активну участь у підготовці та проведенні щорічного заняття взяли батьки ЗДО «Усмішка», які підготували фото з тваринами та оформили стенд. Педагоги підготували театралізовану виставу про гуманне ставлення до тварин «Щасливе життя собачки Фіксика».

756876097857234451662743

02.03.2021 року дошкільний підрозділ «Пролісок» Шарнопільського ЗЗСО І-ІІІ ст.долучився до проведення ІІІ Всеукраїнського заняття доброти. Педагоги  ставили перед собою важливі завдання: виробити навички безпечної поведінки при зустрічі з безпритульними тваринами; виховувати гуманне та відповідальне ставлення до тварин, любов, чуйність, доброту, милосердя,  закріплювати поняття про те, що тварини вимагають до себе дбайливого та доброго ставлення; розширити знання дітей про особливості догляду за домашніми собаками та котами; ознайомити дітей з проявом емоцій у тварин та поняттям «волонтер».

У  різновіковій групі дошкільного підрозділу Копіюватського ЗЗСО І-ІІІ ст,   було проведено заняття  доброти  «Тварини-наші  друзі». Під час бесіди   «У світі  бракує на всіх доброти , бо є безпритульні собаки й коти», діти розповідали про те, як треба піклуватися про покинутих тварин, як  допомогти їм вижити. 

75847566890774857697098

В дошкільному підрозділі «Ялинка» Лукашівської філії ОЗ «Цибулівський ЗЗСО I-III ст.» за участю батьків створено колаж фотографій дітей «Мій домашній улюбленець».Діти читали вірші про тварин,відгадували загадки, взяли участь у театралізації української народної казки «Сірко». З гордістю слухали розповідь хлопчика Максима про те, як вони з мамою з вулиці взяли маленьке цуценя додому .Тепер Дружок- улюбленець родини.

На занятті вихованці Цибулівського ЗДО «Берізка» розповідали про своїх домашніх улюбленців, активно брали участь в обговореннях проблемних ситуацій, у дидактичних іграх: «Що потрібно котику, а що песику?», «Зоомагазин», ознайомилися із правилами поводження з незнайомими тваринами, дізналися призначення спеціальних предметів для котиків і собачок.

В Аврамівському ЗДО "Ромашка" було проведено заняття " Ми відповідаємо за тих, кого приручили" про доброзичливе ставлення до тварин, зокрема, вивчали правила безпечної поведінки з тваринами.

Малюки Княжекриницького ЗДО «Казка» на занятті вчилися поважати тих,  хто слабший, допомагати, доглядати тварин.

У Сатанівському ЗДО« Росинка» діти із задоволенням поділились розповідями про своїх чотирилапих друзів, про їх характер та звички. Дошкільнята дізнались багато цікавого: історію одомашнення тварин, значення у житті людини та їх взаємовідносини, про волонтерство, про притулки, про доброту і милосердя, про цінність життя іншого. Пригадали правила поведінки з безпритульними тваринами. Прослухали українську народну казку «Як собака собі друга знайшов»

Проведені заняття залилишили в дитячи серцях  стежинку любові до тварин,які потребують людської допомоги.

987684950020210302 103935

Давайте і ми поділимося з ними і своєю добротою, проявимо до них нехай маленьку, але турботу. Може не відразу, може не сьогодні, але обов’язково подбаємо про них, адже вони абсолютно завжди готові відгукнутися на нашу доброту. Вони завжди готові радувати нас, виляти хвостом або ніжно муркотіти, стрибати від радості і по-своєму посміхатися нам. Вони люблять нас, людей, адже так і не покинули наше, дуже часто вороже середовище проживання. Давайте і ми будемо любити їх.