5456789Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

     У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаною мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

     Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

     В 2021 році День безпеки в Інтернеті відзначається 9 лютого під гаслом « Разом для найкращого інтернету».

     В освітніх закладах Монастирищенської міської ради в цей день було проведено цілий ряд заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.

43434567895444456666

 Молодші школярі, учні 1 та 2 класів, переглянули мультфільм «Фіксики. Інтернет», провели цікаву прогулянку по Онляндії та взяли участь в грі –подорожі « Безпечний Інтернет». Після закінчення гри-подорожі учасники визначили негативний вплив мережі на підростаюче покоління, а також пригадали пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути» відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету.

567898763432345

З метою ознайомлення учнів з правилами поведінки в Інтернеті для учнів молодшої та старшої ланки шкіл педагогами, працівниками психологічної служби були проведені : відео-уроки, години спілкування        « Інтернет очима дітей», « Переваги та недоліки Всесвітньої мережі», бесіди « Що може чекати дитину в інтернеті», перегляди та обговорення відеороликів « Правила безпечного Інтернету»; підготовлено презентації    « Поради щодо безпеки в Інтернеті», «Інтернет - користь чи прихована небезпека»; розроблено буклети « Інтернет - це частина твого життя»; пам`ятки для батьків « Діти. Інтернет. Мобільний зв`язок», оформлено тематичні стіннівки; опрацьовано теми « Запобігання секс-чатингу, грумінгу, секстінгу». Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, а також вивчили пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

6567899877Учні 9-11 класів Сатанівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Монастирищенської міської ради , через Центр підготовки інструкторів та підтримки академій Cisco Черкаського державного технологічного університету, взяли участь у

Safer Internet Day Challenge 2021, а саме:

  • протестували безпечність своєї поведінки в цифровому світі – пройшли короткий тест;
  • перевірили знання основних термінів з Кібербезпеки – показали найкращий час у навчальній грі;
  • підвищили свій рівень підготовки за курсом Академії Cisco «Вступ до Кібербезпеки».

     Відповідно до листа МОН України учні загальноосвітніх закладів долучились до Всеукраїнського онлайн уроку « Онлайн –синергія для найкращого інтернету».

Для організації роботи з дітьми рекомендовано використовувати ресурси громадської організації « Ла-Страда Україна»: « Небезпечні квести для            дітей : профілактика залучення», ліфлет « А з чим ти стикаєшся в Інтернеті?», онлайн курс « Права людини в освітньому просторі», навчальний анімаційний ролик « Цінуй життя».

Під час проведення профілактичних заходів з дітьми, батьками було враховано те, що Інтернет є важливою та невід`ємною частиною життя сучасної дитини, та простором реалізації більшості фундаментальних прав дитини.

454345676567IMG bdc4d86cb8dbf118d28a7fde983116e1 V