453677776664554Як відомо, педагогічна професія — це служіння суспільству і країні, тому сучасний учитель має постійно змінюватися і розвиватися, бути гнучким, не боятися виходити із зони комфорту. Справжній педагог – і досвідчений фахівець, і вчитель-початківець – прагне постійного професійного зростання, підвищення самооцінки, самовдосконалення, а цьому,чи не найкраще, сприяють різноманітні конкурси для педагогів,у яких фахівціталантом і майстерністю доводять, що учитель – професія далекої дії.

Саме тому щорічно восени стартує всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності «Учитель року», який із 1995 року став традиційним для освітян України.Він сприяєвиявленню та підтримці талановитих педагогів, поширенню кращого педагогічного досвіду; розвитку творчого потенціалу, підвищенню професійної майстерності і самореалізації вчителя.

Цьогорічний конкурс відповідно до рекомендацій МОЗ України та Головного санітарного лікаря України з питань протидії коронавірусу проводиться в особливому форматі (дистанційно).Професіонали, прекрасні фахівці, компетентні спеціалісти у своїй галузі змагаються у чотирьох номінаціях: «Математика», «Українська мова і література», «Керівник закладу освіти»,«Трудове навчання».

Уже відбулось два тури змагань: зональний та обласний.

На конкурсантів чекали нелегкі випробування: «Відеорезюме», «Дистанційний урок», «Контрольна робота», «Методичний практикум». Для кожного з них конкурс став своєрідною школою володіння самим собою, витримки, професійності, адже той, хто хоче змінити світ, повинен почати із себе.

До складу фаховогожурі для проведення відбіркового та фінального етапів ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» в Черкаській області у номінації «Математика» увійшли найдосвідченіші представники загальноосвітніх навчальних закладів, вищої школи, наукових установ, інституту післядипломної педагогічної освіти, переможці конкурсу минулих років (всього 7 осіб): серед них - учителька математики Опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит» Монастирищенської міської ради Бегерська Алла Володимирівна.

І це не випадково, адже у 2009році Алла Володимирівна стала призером (ІІ місце), а у 2016 році переможцем (ІІ) обласного і дипломантом ІІІ турівВсеукраїнського конкурсу «Учитель року» в номінації «Математика».

Такі досягнення - результат плідної педагогічної діяльності.Алла Володимирівна віддала професії учителя математики 31 рік, має звання «вчитель-методист», про неї кажуть: вчитель - від Бога. Людина надзвичайно працездатна і наполеглива, вона запалює своїх вихованців іскрою натхнення. Досконало володіє сучасними методами викладання та оригінальними прийомами педагогічних технологій, що покликані сформувати усі важливі життєві компетентності учнів. Творчий підхід до навчання та виховання, вдумливість, організованість, зацікавленість у результатах і якості своєї праці, постійне прагнення до самовдосконалення – це риси, які характеризують вчительку.Висока професійна майстерність у поєднанні з кращими педагогічними традиціями та інноваціями, що застосовує учитель, забезпечують глибокі і міцні знання учнів.

Вона активно займається дослідницькою діяльністю – її вихованці неодноразово ставали призерами Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН - і творчим узагальненням своєї праці.

Саме такий педагог покликаний не лише навчати глибинам предмета, а й зберегти людське в людині, передати те найкраще, що виробило людство протягом своєї історії, нинішнім і майбутнім поколінням, навчити цінувати і шанувати усе найкраще, що є в нашого народу.

Випадкові люди дуже рідко затримуються в цій професії, бо не кожна людина може бути Вчителем, адже ця професія вимагає невтомної, копіткої праці, саможертовності, величезного терпіння, любові до дітей та непідкупного інтересу до своєї професії. Тому важко переоцінити заслуги талановитого педагога, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвої позиції та пріоритетів, закладає ґрунтовні основи його майбутнього.