9809424 ucen vchutel

Ловіть супер-ідеї, як зробити так, щоб День Знань запам’ятався і Вам і Вашим учням.

Фото з учнями

Діти отримають задоволення від фотографії з вами і зможуть розмістити її в соціальних мережах. Нехай усі побачать який ви сучасний учитель!

Анонімна записка

Запропонуйте учням коротко написати про свої очікування, страхи і цілі, поставлені в новому навчальному році. Проаналізуйте всі відповіді і складіть список загальних для більшості дітей бажань і побоювань. Зачитайте їх класу з відповідними мотивуючими, узагальнюючими або будь-якими іншими коментарями. Діти будуть здивовані, наскільки багато відповідей схожі.

Опитування: «Ким ви хочете стати?»

Попросіть учнів написати, ким вони хочуть стати, коли закінчать школу. Потім, раз в 6 місяців, повторюйте опитування і порівняйте відповіді. Такі опитування можуть дуже стати в нагоді при профорієнтаційній роботі з дітьми. Вам і самим дітям буде цікаво дізнатися, як змінювалися їх бажання протягом років. А як було б чудово зачитати ці відповіді на випускному або зустрічі класу через багато років!

Капсула часу

Попросіть учнів написати новини тижня, власні мрії, переживання, поради. Помістіть записи в конверт і збережіть його, щоб відкрити в кінці року.

Відеощоденник

Запишіть музичний відеоролик вашої першої зустрічі з класом після довгої літньої розлуки. Періодично записуйте на відео своїх учнів під час шкільних свят або відповідей біля дошки. В кінці року у вас вийдуть цікаві ролики, які сподобаються учням і їх батькам.

Такі записи можна змонтувати в фільм за допомогою сучасних додатків і програм. Уявіть, скільки зворушливих спогадів про вашому класі ви могли б вкласти в фільм, який можна подивитися разом з дітьми на випускному вечорі. Для цього не потрібно дорогої відеокамери, досить цифрового фотоапарата, планшета або телефону.

Створення правил

Запропонуйте учням відчути себе відповідальними за створення атмосфери взаєморозуміння і порядку в класі. Нехай вони складуть список правил, яких самі ж будуть дотримуватися протягом року.

Це можуть бути короткі вказівки: бути ввічливими, не скупитися, не перебивати вчителя і т.д. У свою чергу, вчитель може запропонувати правила для себе, наприклад: бути справедливим, поблажливим, уважним. Правила можна красиво оформити на папері і повісити в класі.

Яскравий підсумок літа

Попросіть учнів принести фотографію, зроблену під час літніх канікул. Підготуйте ватман, ножиці, пензлики, фарби і клей. Нехай кожен виріже невеликий фрагмент зі своєї фотографії. Далі попросіть дітей залишити відбиток своєї долоні на папері, пофарбувавши її кольором, який асоціюється у кожного них з минулим літом. Заохочуйте нестандартні кольори. Всередину відбитка запропонуйте приклеїти фрагмент фотографії.

Коли творчий процес буде закінчений, прикріпіть плакат до дошки і попросіть кожного з учнів вийти, знайти свій відбиток і коротко відповісти, чому його літо було такого кольору і як він його провів. Можна також пояснити дітям, що хоч кожен відпочивав окремо, таким чином, вони створили загальне літо і тепер їм належить провести рік у дружній і веселій команді. За принципом плакату «Наше веселе літо», створіть плакат «Наш (…) навчальний рік», а прикметник, що характеризує його, нехай учні підберуть самі.

Вдалого вам навчального року, колеги!

За матеріалами Мега Талант