IMG 6680IMG 6671

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Тридцять один рік тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи. Надзвичайно жорсткі та виснажливі умови підготовки, перемінливий клімат, щоденні думки про смерть і переживання за своє життя робили перебування у «гарячій точці» просто неможливим. Таке зрозуміють тільки ті, хто воював і вижив у ті жахливі роки. В пеклі Афгану знайшли передчасну смерть і наші земляки : житель селища Цибулів – Корченюк Віктор Васильович та житель села Терлиця - Кшемінський Григорій Петрович .

IMG 6675IMG 6640

Про своє перебування на війні «афганці» не дуже поспішають розповідати. Вони скромно зауважують, мовляв, що тут говорити, війна і є війна – стріляють, убивають. Але навіть із скупих фраз-спогадів стає зрозуміло –кожен з них щохвилинно ризикував своїм життям.

З метою належного відзначення в районі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 31-ї річниці виведення військ з Афганістану , формування в учнів почуття патріотизму ,національної ідентичності , в рамках роботи Ліги старшокласників     КУ « МРМК МРР» було організовано загальнорайонний виховний захід « Пам`ять єднає покоління».

Урочистий захід було проведено 12 лютого 2020 року в затишній актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості. В проєкті взяли участь учні та вихованці закладів загальної середньої   та позашкільної освіти району.

IMG 6652IMG 6489

На урочистості завітали: голова Монастирищенської районної ради - Микола Олексійович Орендарчук, заступник голови Монастирищенської районної державної адміністрації - Руслан Миколайович Терещук , голова районної громадської організації ветеранів Афганістану, воїнів- інтернаціоналістів, автор книги               « Присягу виконали з честю» - Леонід Іванович Прудиус, військовий комісар -  Євген Вікторович Лозовий , учасники бойових дій на Сході України: Максим Володимирович Ботік, Василь Ігорович Ярошенко, Павло Андрійович Біднячук, Петро Григорович Цюпко, Леонід Анатолійович Полонський , ветерани Афганістану : Василь Степанович Малий, Володимир Іванович Кулик, Юрій Олександрович Ціпура, заслужений журналіст України, працівник районного щотижневого видання « Наша Монастирищина» - Ольга Никифорівна Лаврик та бібліограф центральної районної бібліотеки, жителька селища Цибулів - Галина Михайлівна Тимошенко.

IMG 6519IMG 6572

Хвилиною мовчання учасники зібрання   вшанували пам`ять загиблих Героїв нашого району: Романа Бевза, Руслана Нищика, Петра Кізіма, Віталія Шамрая, Олександра Грицаюка, Григорія Кшемінського , Віктора Корченюка .

Присутні з цікавістю слухали розповіді Максима Ботіка, Леоніда Прудиуса, Павла Біднячука, Галини Тимошенко.

Бібліограф ЦРБ ,Тимошенко Галина Михайлівна,  презентувала тематичну виставку « Від Афгану до Майдану і Донбасу» , анонсуючи новинки літературних видань.

IMG 6565IMG 6582

Надзвичайно тепло та зворушливо   виконали музично-хореографічні композиції учасниці гурту « Родослав» , солісти Прудиус Вікторія  ( Сатанівський ЗЗСО І-ІІІ ст.), Білець Андрій    (Копіюватський ЗЗСО І-ІІІ ст. ), Ряба Любов ( Леськівський ЗЗСО І-ІІІ ст. ).

По завершенню заходу Голова районної громадської організації Української спілки ветеранів Афганістану Леонід Іванович Прудиус передав Факел пам`яті голові районної Ліги старшокласників Руслану Бердію, а об`єднав всіх присутніх флешмоб з Державним прапором         « Я люблю Україну».

IMG 6586IMG 6641

Наймолодші вихованці закладу позашкільної освіти вручили на згадку запрошеним пам`ятні сувеніри-мішечки із запашними трав`яними чаями, виготовленими власноруч.

З глибокою шаною згадуємо сьогодні усіх, хто загинув під час виконання свого військового обов’язку за межами України і на нашій території , з особливим болем згадуючи війну в Афганістані та вшануємо всіх живих і низько вклоняємось батькам і родинам загиблих.

КУ « МРМК МРР» висловлює подяку за співпрацю в організації проєкту директору Ковальській О.М. , заступнику з виховної роботи Мудрак Л.А. Цибулівського ЗЗСО І-ІІІ ст., директору Монастирищенського ліцею-інтернату « Обдарованість» Молдовану В.В., директору БДЮТ Тонюк Т.А. , методисту БДЮТ Мурзак Г.В. та всім освітнім закладам.