78302828 2585362934833709 1927414656238878720 nIMG 5121

 Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів. Завдяки їм наша Батьківщина незалежна, сильна і могутня, а діти можуть сподіватися на щасливе майбутнє.

Ще в 1993 році було започатковане свято - День Збройних сил України, яке традиційно відзначається 6 грудня.

   У період з 2 по 6 грудня 2019 року в усіх закладах загальної середньої освіти нашого району відбулися урочисті лінійки «Збройні сили – міць і гордість України!», « На варті Незалежності», години спілкування, уроки мужності « Ми – майбутні захисники України», «Свято доблесті і мужності», виховні години « Уклін всім, хто край свій боронить», музейні уроки, виставки малюнків, стіннівок«Зі святом, захисники!», прес - кліпінги «Збройні сили України – наша гордість!».

    DSCF3343DSCF3359

Не традиційні святкові концерти, а неформальне спілкування та цікаві майстер-класи були проведені в закладах району з ініціативи колективу Монастирищенського районного методичного кабінету та активної підтримки і безпосередньої участі працівників Цибулівського закладу загальної середньої освіти, Монастирищенського районного військового комісаріату.

З метою популяризації престижності служби у лавах Збройних сил України , виховання у підростаючого покоління патріотизму, національної ідентичності, формування активної громадянської позиції працівниками районного методкабінету було організовано респект-зустрічі з учасниками бойових дій, представниками районного військового комісаріату Прудиусом Семеном Івановичем, Солом’яним Ігорем Григоровичем.

     Колективом МРМК спільно з учителем предмету «Захист Вітчизни» Монастирищенського ліцею-інтернату «Обдарованість» Павлюком Артуром Анатолійовичем було підготовлено необхідні інформаційно-художні відеоматеріали, розроблено та надано методичні рекомендації щодо нової форми роботи - інтерактивного відзначення Дня Збройних сил України.

 78435214 2386646804798442 1117567464129953792 nIMG 5119

  Навчальний предмет «Захист Вітчизни» – це базовий предмет викладання у закладах загальної середньої освіти, який сприяє військово-патріотичному вихованню молоді. Оскільки не кожен освітній заклад має можливість практично ознайомитись зі зброєю, її будовою, іншими предметами амуніції сучасного українського солдата районним методичним кабінетом було організовано виїзні майстер-класи, які проводив учитель «Захисту Вітчизни» Цибулівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Скригун Петро Микитович та учні цієї школи: Мудрак Богдан, Бойко Євгеній, Марценюк Іванна .  

IMG 5125IMG 5136

Під час проведення майстер-класу учні освітніх закладів продемонстрували свої найкращі морально-вольові якості, згуртованість , дисципліну . Невимушена атмосфера , прості тлумачення , доступні пояснення , доповнені прикладами з власного життєвого досвіду виступаючих офіцерів, сприяли зацікавленості школярів.

     5 грудня в опорному закладі І-ІІІ ступенів «Монастирищенська спеціалізована школа №5» така зустріч розпочалась з короткого патріотичного відеофільму   про Збройні сили України.  В щирій конструктивній розмові із старшокласниками Петро Микитович та Семен Іванович відверто поділились власними думками про сучасний стан української армії, про різні можливості здобувати професію військовослужбовця, про строкову та контрактну службу в Збройних Силах України.

IMG 5150 1IMG 5154

Всі учасники проведених заходів зрозуміли основне – тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її, спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до життя Вітчизни й народу, адже свято Збройних Сил України – це данина пам`яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю, суверенність та неподільність нашої держави.