«Якість мислення – основний ресурс успішності»

 Едвард де Боно

  20191125 12103620191125 092207

Кожен вчитель мріє про те, щоб учні навчалися із захопленням, а через роки згадували його уроки із ностальгією! Як організувати навчальний процес так, щоб ваш урок дійсно запам'ятався?   

   Як показує досвід, більшість дорослих, які теж колись були школярами, згадують саме ті уроки, під час яких вони мали змогу бути не просто слухачами, а брали активну участь – висловлювали власні думки, пропонувати ідеї, щось створювати власноруч!

   В сучасних закладах освіти це можливо зробити, використовуючи на уроках технології розвитку критичного мислення.

20191125 09341220191125 113213

25 листопада в Монастирищенському ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит» відбувся семінар-практикум учителів 4 класів на тему « Використання технологій критичного мислення в освітньому процесі НУШ».

Цікаво і впевнено презентувала найбільший навчальний заклад району заступник директора Козяр Ольга Федорівна. Учасники зібрання з задоволенням відвідали кабінети вчителів 1 і 2 класів, які оформлені згідно вимог НУШ, дуже креативно і творчо, враховуючи інтереси здобувачів освіти.

   Розпочали роботу семінару з ранкової зустрічі за традицією НУШ, яку провела Бевзюк Людмила Федорівна, вчитель Сарнівського ЗЗСО І-ІІ ступенів.

20191125 10400020191125 110203

Родзинкою семінару став майстер-клас «Шість капелюшків : прийом – гра для розвитку критичного мислення учнів початкової школи», який вміло, цікаво і креативно провела Капустянська Наталія Володимирівна, вчитель вищої категорії МЗЗСО І- ІІІ ступенів «Ліцей «Ерудит». «Метод шести капелюхів» - це один із найдієвіших прийомів з організації мислення, розроблений англійським письменником, психологом і фахівцем в області творчого мислення Едвардом де Боно. Він допомагає розвивати гнучкість розуму, креативність, вміння приймати правильні рішення.

Наталія Володимирівна для психологічного налаштування використала  буктрейлер, нову техніку презентації – скрайбінг. Метод Едварда де Боно «Шість капелюхів» полягає в тому, щоб розглянути одну і ту ж проблемну ситуацію з 6 незалежних одна від одної точок зору. Це дозволяє сформувати найбільш повне уявлення про предмет дискусії та на логічному й емоційному рівнях оцінити переваги і недоліки. Педагоги мали змогу переконатися на власному досвіді в дієвості методу, попрацювати в командах, відчути себе успішними учнями і скласти комфортний екзамен на комп’ютері. Дуже вдячні Наталії Володимирівні за створені позитивні емоції !

20191125 11231120191125 110020

Молодий педагог Цибулівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Клименеко Альона Володимирівна підготувала презентацію «Критичне мислення як засіб формування та розвитку творчих здібностей молодших школярів на уроках української мови. Поділилася власним цікавим досвідом роботи.

Методист райметодкабінету Свердлик Наталія Павлівна ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо підготовки матеріалів на виставку ППД та атестації вчителів. Керівник методичного об’єднання вчителів 4 класів Козяр Тетяна Василівна ознайомила з планом наступного семінару-тренінгу і завданнями, які стоять перед вчителями, які в наступному році будуть навчати першокласників.

Щиро дякуємо адміністрації МЗЗСО І-ІІІ ступенів «Ліцей Ерудит» (керівник Стороженко Н.А.) за сприяння в організації семінару-тренінгу і успішну реалізацію НУШ.