Мудрак фото 1Потужну державу і конкурентоздатну економіку створюють відповідальні громадяни,   активні та підприємливі особистості. Свідомими громадянами не народжуються , таких громадян можна тільки виростити. І якщо перші враження про себе і оточуючий світ дитина отримує в сім`Ї то її особистість , громадянська позиція, моральні якості , соціальні контакти формуються під час першої самостійної діяльності – упродовж навчання. Заклади загальної середньої освіти є інститутами громадянського та національно –патріотичного виховання. Важливо , щоб школа не просто давала теоретичні знання термінам « демократія», « національна свідомість», « патріотизм», а навчала діяти.

Так 1 листопада на базі БДЮТ відбулась   інструктивно-методична нарада педагогів-організаторів, в якій взяло участь 16 виховників закладів загальної середньої освіти.

Методист КУ « МРМК МРР» Куролап В.В. надала методичні рекомендації щодо організації виховної роботи : партнерської взаємодії учасників освітнього процесу, використання інноваційних технологій патріотичного виховання ,формування національної свідомості та патріотизму .

Виховання вільних людей потребує свободи та розуміння меж приватності. Ці канони стосуються і школи. Велике значення у цьому виховному напрямку має діяльність учнівського самоврядування. Тому методистом було висвітлено питання формування громадських організацій , молодіжних та дитячих об`єднань, учнівського самоврядування ,їх права та обов`язки.

Для активності учнівського самоврядування класним керівникам, педагогам-організаторам, заступникам з навчально-виховної роботи було рекомендовано використовувати інформативні джерела: навчально -пізнавальну гру для учнів старших класів- Агора( гра моделює роботу Верховної Ради України) та освітній фільм для дітей « Як працює парламент»; в напрямку створення безпечного освітнього середовища - он-лайн курс          « Недискримінаційний підхід у навчанні», з теми екологічного виховання - опрацювання он-лайн курсу« Як правильно поводитись з побутовими відходами. Курс -практикум свідомого громадянина». В ході наради були розглянуті інформаційні листи МОН У, ДОН ЧОДА, опрацьовано нормативно-правову базу з планування виховної роботи.

всi органiзатори3214567

 Учасники наради обговорили та внесли пропозиції до плану проведення виховних заходів , ознайомились з Положенням « Про відкритий обласний Кубок дружин юних пожежників».

Керівник методичного об`єднання Мудрак Л.А. виступила з питання   «Розвиток наскрізної громадянської компетенції в роботі педагога-організатора».

З метою вивчення та популяризації передового педагогічного досвіду з національно-патріотичного виховання в системі роботи педагога-організатора, Людмила Андріївна запропонувала провести виїздне засідання методичного об`єднання педагогів-організаторів, заступників з НВР в Легедзинський ЗЗСО І-ІІІ ст. Тальнівського району .

Наприкінці наради відбулось обговорення та підведення підсумків роботи методичного об`єднання.