456789КУ "Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради" повідомляє, що  30 жовтня 2019 року на базі КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників" відбудуться Обласні педагогічні читання з гуманної педагогіки на тему «Добра воля – найдорожча перемога».

Напрями педчитань

  1. Головні виклики сучасності та воля до еволюційних змін. Провідна ідея: Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути.( В’ячеслав Липинський)
  1. Подвійна природа людини. Світла та темна воля. Маніпулювання та протидії йому. Провідна ідея: "Правила протидії зомбуванню: знайди особистий сенс у тому, що відбувається, май перспективу майбутнього, не зраджуй собі, наскільки це можливо, завжди роби щось самостійно і за власною ініціативою". (Віктор Франкл)
  1. Дитина на перехресті різних воль дорослих та дітей. Що ми знаємо про розвиток вольової сфери дитини. Провідна ідея: Мир – це воля, заснована на визнанні прав усякої людини. (Цицерон)                                                                              Воля людини полягає у вільному користуванні своїми здібностями. (Клод Андріан Гельвецiй)
  1. Урок як прояв доброї волі вчителя. Духовний гуманізм – шлях опановування самих себе.  Провідна ідея:  Вдивімся в себе, побачимо себе, спізнаймо своє «я», високе з природи, перебудуймо себе, перекуймо сльозаву тугу на крицеву енергію – а тоді до нас прийдуть учитись, бо в нашій душі є велике творче джерело духа, за яке ми повинні й можемо бути горді! (Василь Пачовський)
  1. Українська культурна традиція в вихованні емоційно-вольової сфери людини. Провідна ідея: Кожний повинен знати свій народ, а в народі пізнати себе. Якщо ти українець, то будь ним. (Григорій Сковорода)
  1. Родина – простір для розвитку волі під керівництвом духу і серця. Провідна ідея: Сім’я – це перша, природна сполучна ланка Любові, Віри, Надії, Свободи; основа родового будівничого нації, первинне лоно людської культури, школа духовно-релігійної, національної і вітчизняної традиції, інститут первинного виховання любові до ближнього і прагнення до продовження роду, пошани до соборності, авторитету і дисципліни. (Іван Зязюн)
  1. Життєві історії про гартування волі, як навчитись перетворювати труднощі в шляхи зростання. Провідна ідея: Перемога любить старанних. (  Латинська народна мудрість) Воля - це ціна перемоги, яку ми отримали самі над собою.
    (Карл Маті)
  1. Воля до творення нового освітнього простору. Провідна ідея:  Не шукай золоті гори. Не чекай золотої години. Створюй золотий час. Тут і зараз. (Мирослав Дочинець)

Запрошуємо до участі усіх небайдужих освітян району.

Початок роботи педагогічних читань 30 жовтня о 10 год.

Тему та тези виступу до 21 жовтня надіслати Гарячій Світлані Анатоліївні на e-mail: lansvet@ ukr.net.

Зверніть, будь ласка, увагу на те, що тема виступу не дублює напрями педчитань!