20190320 120835Сучасний етап модернізації шкільної мистецької освіти пов’язаний із упровадженням компетентнісного підходу до змісту та організації викладання предмету художньо-естетичного процесу в закладах освіти.

Реалізація цього підходу– інноваційний напрям, що дає змогу вчителю не просто навчати за новими програмами, а й виховувати по-новому, розуміючи, приймаючи та творчо застосовуючи принципи освіти сучасного покоління, формуючи в учнів ключові компетентності.

20 березня 2019 року на базі опорного закладу загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» для вчителів предметів художньо- естетичного циклу Монастирищенського району відбувся семінар-тренінг з проблеми: «Сучасні підходи до реалізації музично-естетичного компоненту інтегрованого курсу «Мистецтво». Його провів методист КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» С.В Гловацький.

       20190320 115158У теоретичній локації тренінгу увагу освітян було акцентовано на методично-дидактичних аспектах сприймання та аналізу музичних творів, вокально-хоровій роботі та музично-дидактичних іграх на уроках освітньої галузі «Мистецтво». Ключові положення тренінгу відпрацьовувалися під час практичної локації: вчителі тренувалися в розробці та виконанні різноманітних ритмічних вправ, вправ для розвитку вокально-хорових навичок, методів та прийомів для активного та адекватного сприймання і аналізу дітьми музики. Особливий інтерес вчителів мистецтва викликали продемонстровані тренером способи інтеграції змісту освітньої програми, реалізації компетентнісного підходу в навчальній роботі відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти.

Заключна частина заходу включала в себе інтерактивний обмін думками, презентацію сучасного навчально-методичного забезпечення для вчителів інтегрованого курсу «Мистецтво».

20190320 09090920190320 091251

Методист КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради» Т.Д.Гуцал подякувала від імені учасників за проведений тренінг.