Семінар практичних психологів та соціальних педагогів
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 21 грудня 2018
-
Перегляди: 1708
10 грудня 2018 року на базі Монастирищенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 відбувся семінар практичних психологів та соціальних педагогів. В ході семінару були розглянути наступні питання:
- Особливості роботи навчального закладу щодо профілактики суїцидальної поведінки учнів.
- Методичні рекомендації по застосуванню діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей фахівцями психологічної служби у системі освіти.
- Підлітки « групи ризику».
Семінар відкрила методист КУ «МРМК МРР» Куролап В.В., яка повідомила про методики профілактики суїцидів в учбових закладах , причини скоєння навмисних самоушкоджень, поведінкові прояви дітей з високим ризиком суїцидальних дій, про особливості організації превентивного виховання , надала зразок психологічних порад батькам , педагогам , учням з використання спеціальних психодіагностичних методик . Учасники семінару переглянули відеоролик на тему «Суїцид» та отримали розроблені пам`ятки щодо особливостей профілактики суїцидальної поведінки.
Практичний психолог Монастирищенського ЗЗСО №2 Ставська О.П. презентувала власну авторську програму « Підлітки «групи ризику» .
Олена Петрівна окреслила мету та завдання програми, розповіла про види девіантної поведінки, алгоритми та етапи роботи з учнями, схильними до девіантної поведінки, профілактику і попередження девіантної та агресивної поведінки у підлітковому віці .
В рамках практичної частини семінару було проведено тренінг для учнів девіантної поведінки « Правила твоєї поведінки. Які вони?». Працівниками психологічної служби було апробовано вправи «Очікування», « Уяви іншого», « Перетягування газети», « Просто скажи ні», « Ресурси» , «Закінчуємо позитивно».
Соціальний педагог Монастирищенського ЗЗСО №2 Дзірун З.В. продемонструвала авторське відео « Філософія мурах», основною ідеєю якого є гасло « Ніколи не здаватись» , « Немає ситуації безвиході».
Вікторія Валеріївна Куролап надала методичні рекомендації щодо застосування діагностичних методик виявлення та протидії домашньому насильству , звернула увагу присутніх на особливостях діагностично-прогностичної та просвітницько-профілактичної роботи, на виявленні загальних психологічних індикаторів, які проявляються в переживаннях і поведінці дітей, що зазнали домашнього насилля, ознайомила із затвердженим вченою радою Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України переліком діагностичних методик , зокрема з методикою « Кінетичний малюнок сім`Ї».
Учасники семінару використовували нові тренінгові технології роботи, які сприяли творчій атмосфері та якісному сприйнятті нового матеріалу.