ПОЧАТКОВА ШКОЛА ЯК ФУНДАМЕНТ ПОБУДОВИ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 04 вересня 2018
-
Перегляди: 1653
1 вересня 2018 року стартувала реформа освіти в Україні, яка передбачає побудову Нової української школи, впровадження нового Державного стандарту початкової освіти. Нова українська школа – це довгострокова стратегія кардинальних змін у системі загальної середньої освіти, мета якої, за словами Міністра освіти і науки України Лілії Михайлівни Гриневич, «…на десятиліття визначити освітній ландшафт України і побудувати в державі суспільство освіченого загалу…».
Усвідомлюючи важливість успішного початку, працівники рай методкабінету , педагоги закладів загальної середньої освіти відповідально і ретельно готувалися до цієї знаменної події: проходили дистанційний курс на сайті EdEra, 60-годинні очні тренінги, вибирали типову освітню програму та підручники, вчились, розробляли, застосовували, розмірковували, дискутували, творили тощо.
Не дивно, що традиційні серпневі методичні об’єднання вчителів початкових класів, які проходили 31 серпня в Опорному закладі «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5 відбулися по новому, у формі науково-методичного діалогу. Було визначено питання модернізації діяльності методичної служби в контексті Нової української школи, ії ролі щодо професійного зростання педагога, реалізації принципів Нової української школи в 1-х класах.
На засіданні виступила начальник відділу освіти Тетяна Ганжала, яка розповіла про матеріально-технічне забезпечення кабінетів початкової освіти. Закуплено 29 прінтерів, бумагу. Проведено тендер на придбання комп’ютерів, парт. Готуються документи на придбання дидактичних матеріалів. Надіємось, що незабаром все необхідне буде в наших кабінетах початкової освіти для успішної роботи.
Завідувач КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради» Неля Залозна підкреслила важливість проведення спільного науково-методичного діалогу для всіх вчителів початкових класів, бо в нас єдине важливе питання: «впровадження реформи Нової української школи і всі педагоги повинні активно включити у її реалізацію».
Методист відділу освіти Наталія Свердлик підготувала презентацію на тему: «Забезпечення якості освіти у Новій українській школі: шляхи реалізації». Ознайомила зі змістом нових документів щодо роботи в НУШ.
У початковий період навчання дитини у першому класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду. Завідувач рай методкабінету Неля Залозна детально ознайомила присутніх «Методичними рекомендаціями щодо адаптаційного періоду учнів перших класів».
Створення сприятливого середовища для адаптації дитини до систематичного навчання забезпечуватиме їй подальший розвиток, успішне навчання та виховання.
Розуміємо, що працювати у часи кардинальних змін важко і відповідально. Але усвідомлення того, що життя, суспільство, бурхливий розвиток техніки вимагає нових підходів до організації освітнього процесу, дає нам наснагу вчитися, творити, діяти по-новому.
Ефективність впровадження нового Державного стандарту початкової освіти в практику діяльності шкіл буде досягнута за умови партнерської взаємодії усіх учасників освітнього процесу, залучення батьків до навчально-виховних заходів, конструктивної взаємодії учителів. Я впевнена, що ми, освітяни Монастирищини успішно будемо втілювати в життя реформу НУШ і матимемо гарні результати. Хай усім нам щастить! Успішного старту !!!!