h ua den eu uaЗ 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

   9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

У 2018 році День Європи в Україні припадає на 19 травня.

     З метою забезпечення підтримки державної політики і реалізації стратегії європейської інтеграції на регіональному рівні, відповідно до сучасного етапу взаємовідносин України з Європейським Союзом     КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради» пропонує закладам освіти району 18-19 травня 2018 року провести заходи до Дня Європи: виховні години «Наш європейський дім», «Імідж України в Європі», «Українська культура у контексті європейського та світового розвитку», години спілкування «Європейська інтеграція – шляхи дружби та співпраці», «Україна – ЄС: сучасний етап взаємовідносин», круглі столи «Ми маленькі українці!», «Хай сонечко сяє всім дітям Європи!», бесіди, класні години «Ми пізнаємо Європу», «Що ми знаємо про Європейський союз?», «Милосердя без кордонів», дискусії «Україна – країна європейська», «Євросоюз і Україна», вікторину «Країни та міста Європи», організувати виставки малюнків «Україна – Європа 206», «Україна – серце Європи».

У шкільних бібліотеках оформити книжкові виставки «Європа - спільна спадщина», «Європа на кожен день», «Я – європеєць», «Європейська книга: від давнини до сьогодення».

     Звіт про результати проведеної роботи просимо надсилати на нашу електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з метою розповсюдження інформації на сайті КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради».