На Монастирищині перші чотири школи громади готуються до впровадження шкільного громадського бюджету
- Деталі
- Автор: admin
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: 14 лютого 2024
-
Перегляди: 307
На Монастирищині перші чотири школи громади готуються до впровадження шкільного громадського бюджету. Після його запуску учні обиратимуть проєкти, на реалізацію яких отримуватимуть певну суму коштів, закладену рішенням сесії Монастирищенської міської ради. Інноваційний інструмент громадської участі для проактивної молоді, яка хоче й може робити зміни для своєї спільноти, впроваджується в українських громадах за підтримки Офісу Ради Європи в Україні.
Учасниками пілотного проєкту стали ліцей «Ерудит», ліцей «Успіх», Монастирищенський ліцей №2, Цибулівський ліцей. Положення про шкільний громадський бюджет було затверджено міською радою після консультацій з експертами проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».
8-9 лютого 2023 року у м. Києві відбувся дводенний ТРЕНІНГОВИЙ ТАБІР «Training Camp: впровадження шкільного громадського бюджету в українських громадах» , на якому розпочали проводити навчання кураторів шкіл та громади щодо впровадження проєктів шкільного громадського бюджету. Монастирищенську громаду на заході представляли начальник управління освіти, молоді і спорту Ніна ЗАВЕРТАНА, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» Інна КОСТРИЦЯ, головний бухгалтер управління освіти, молоді і спорту Оксана ТЕРТИЧНА, заступники директора з НВР та ВР: Наталія КРАВЕЦЬ (ліцей «Ерудит»), Вікторія (ліцей «Успіх»), Валентина ЛИСЮК (ліцей № 2), Марина ЧЕРВОНОПИСЬКА (Цибулівський ліцей).
Впродовж дводенного офлайн-тренінгу ознайомились із моделлю та кращими практиками роботи механізму ШГБ від Ради Європи та проєкту EGAP в умовах воєнного стану, стандартами громадської участі, ключовими принципами впровадження та функціонування механізму шкільного громадського бюджету за моделлю Ради Європи; отримали нові знання щодо організації, проведення та особливостей кожного етапу пілотного циклу ШГБ у визначених закладах загальної середньої освіти; опанували практичні навички організації і проведення трьох занять "Основи громадської участі", що допоможуть школярам і школяркам бути проактивними та успішно реалізувати проєкти, які вплинуть на розвиток шкільної спільноти; розглянули практичні кейси, що допоможуть безпечно провести ШГБ в умовах воєнного часу.