7236542757423537634 1Внаслідок війни багато дітей і їхніх сімей в Україні зазнали серйозних труднощів: переїзд, розлуку з рідними тощо. Діти могли не відвідувати заклади освіти, не мати щоденного розпорядку дня, спостерігати підвищену тривожність, напругу та виснаження своїх батьків. Через ці фактори, психічне здоров’я та благополуччя дітей значно погіршилося. Саме тому вони потребують середовища , в якому будуть почуватися в безпеці. І так як більшу частину часу діти проводять у школі, тому саме педагоги можуть надавати дітям щоденну підтримку, заспокоювати їх, допомагати адаптуватися та відновити відчуття «нормальності», незважаючи на будь-які тривожні події в їхньому житті. 

З метою навчання вчителів таким практикам з 18 по 21 жовтня 2023 року для педагогів громади, в тому числі керівників закладів загальної середньої освіти та працівників комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради», методистами КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» було організовано навчальний курс «Психосоціальна підтримка ментального здоров’я та благополуччя дітей і педагогів: дієві інструменти та практики».

Після триденного навчання онлайн 21 жовтня на базі ліцею «Успіх» куратором групи Наталією Лємешевою було проведено тренінгові заняття в очному форматі, які завершилися успішним підсумковим тестуванням.

45646657658 232452354567 3

Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві.

134543255 4Регулярне піклування про стан дитини, прийомами якого оволоділи педагоги, допоможе створити для учнів безпечне середовище в закладі освіти, налаштує їх на творчість, взаємодопомогу і взаємопідтримку.