IMG 20230317 132711510IMG 20230317 135457201 MF PORTRAIT

КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» продовжує серію вебінарів для педагогічних працівників громади «Перша психологічна допомога». Спільно з Товариством Червоного Хреста України було проведено вебінар для вчителів математики громади. Події, що сьогодні відбуваються в країні, у тій чи іншій мірі впливають на кожного, а найбільш вразливим контингентом є діти. Багато хто з них відчуває себе наляканим, вибитим з колії або не розуміє, що відбувається. Більшу частину свого часу діти знаходяться у школі, тому вчителі мають вміти вчасно виявити психологічні проблеми дитини і допомогти з ними впоратися.  

IMG 20230317 143323131Щоб надавати першу психологічну допомогу, не обов'язково мати кваліфікацію психолога або фахівця з соціальних питань. Однак слід знати основні принципи такої допомоги Важливо знати як і вміти спілкуватися з дитиною, яка знаходиться в стані дистресу, вміти слухати дітей, щоб зрозуміти становище, в яке вони потрапили, їхні потреби, щоб допомогти їм заспокоїтися і надати необхідну допомогу. Хоча допомога надається іншим, пережите в кризовій ситуації може негативно вплинути і на того, хто надає цю допомогу. Відповідальне надання допомоги також означає турботу про власне здоров'я і благополуччя.  Самн на ці питання під час вебінару звернула увагу спікер Товариства Червоного Хреста України. Вона ознайомила присутніх з основними методиками визначення у школярів та дорослих ознак стресового та дистресового стану, розповіла про вплив таких станів на фізіологічні та психологічні функції організму, проаналізувала наслідки, до яких може призвести ігнорування першою психологічною допомогою.

Після перегляду вебінару консультант КУ «ЦПРПП ММР» Інна Костриця ознайомила присутніх з основними завданнями міської спільноти вчителів математики: забезпечення участі школярів і Всеукраїнських та Міжнародних математичних конкурсах, активізацію роботи щодо проведення досліджень і написання дослідницьких робіт Малої академії наук. Педагоги обговорили структуру програми та підручників для 6 класу НУШ та ознайомилися з демонстраційним варіантом НМТ з математики.