5464875ЯК ЗРОБИТИ ЦІКАВИМ УРОК ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

На уроці варто створити щиру та відверту атмосферу.

Для учнів середньої школи (5–8 класів) в урок краще додати творчі елементи. Наприклад:

  • діти можуть намалювати символи України;
  • уявити та втілити на папері день нашої перемоги;
  • створити ілюстрацію до твору з української літератури тощо.

Зі старшокласниками (9–11 класами) варто зануритись у контекст сьогодення і провести глибокі дискусії. Можна запропонувати підібрати фото про культуру в умовах війни.

Важливо не лише наголошувати на минулому, а й показати, що й сьогодні наша мова та культура розвиваються.

Наприклад, одним із завдань можна запропонувати впізнати за фото відомого українського письменника, сучасного музиканта, художника тощо. Також учні можуть відгадувати авторство цитат з українських творів чи пісень.

Ще старшокласників важливо заглиблювати в контекст, тому обов’язково потрібно наголосити на тому, що відбувається в Україні зараз: як ми змагаємося знову за свою незалежність, мову, культуру, історію.

Можна переглянути якісь тематичні ролики, документальні відео та провести дискусію про побачене, обговорити, у яких творах уже згадувалося протистояння росії та України.

     В будь-який урок можна інтегрувати елементи Дня української писемності та мови. Наприклад, на математиці влаштувати дітям математичний диктант і поєднати цифри з українською культурою. Можна показати гроші й запитати в дітей, хто на них зображений, що вони знають про певну постать тощо.