20221020 14064320221020 145841

У 2022/2023 навчальному році освітній процес у 1–4-х класах спрямовано на реалізацію Державного стандарту початкової освіти з урахуванням досягнень та викликів за результатами впровадження реформи загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа». Зважаючи на виклики сьогодення, роботу в умовах військового стану 20 жовтня 2022 року в опорному закладі ЗСО «Монастирищенський ліцей «Ерудит» було проведено семінар-тренінг для керівників педагогічних спільнот вчителів 1-4 класів, старших вчителів та вчителів-методистів. Консультант КУ ЦПРПП ММР Наталія Свердлик запропонувала для обговорення та обміну досвідом такі напрямки освітньої діяльності:

  • організація освітнього процесу в умовах очної/дистанційної / змішаної форм навчання;
  • підвищення результатів навчання учнів 1-4 класів засобами компетентнісно орієнтованого навчання на засадах індивідуального й диференційованого підходів;
  • посилення національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції;

-     посилення заходів безпеки життєдіяльності, зокрема просвіта щодо цивільного захисту.

   -   психологічний супровід освітнього процесу в умовах воєнного й післявоєнного часу

Досвідом роботи поділилися керівники педагогічних спільнот вчителів початкових класів Ревенко Л В. ( 1 клас), Рябоконь Т.М. (2 клас), Козяр Т. В. (3 клас), Жорнік Ю. М. (4 клас).

Учасники зібрання обговорили та запропонували рекомендації щодо ведення та заповнення класних журналів при проведенні діагностувальних робіт.

Вчителі- методисти Созонтова А.О., Капустянська Н.В., П'явка Г.В. ( ОЗ ЗСО «Монастирищенський ліцей «Ерудит») особливу увагу звернули на створення психологічно комфортної атмосфери в класному колективі, актуалізації в учнів мотивації до навчальної діяльності при проведенні ранкової зустрічі. У 2022/2023 навчальному році доцільно розширити їх змістове наповненняПропонуємо під час ранкових зустрічей знайомити учнів з правилами дій в період надзвичайних ситуацій, у тому числі в період воєнного часу. Актуальними в цей час є теми особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту від її наслідків, вивчення правил пожежної, мінної безпеки та основ цивільного захисту. Для опрацювання зазначених тем можна організовувати ситуаційно- рольові ігри, виконання практичних вправ (тренінги) на засвоєння алгоритмів дій під час небезпеки, у тому числі дій за сигналами оповіщення цивільного захисту.

     Семінар –тренінг пройшов чітко, організовано. Наближаємо перемогу всі разом. Слава Україні !!!