54646546476Повідомляємо, що Міністерство освіти і науки України та Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» просить сприяння щодо інформаційної підтримки «Всеукраїнської школи онлайн» (далі - ВШО).

Враховуючи особливості навчального року, актуальними є технології дистанційного навчання, які наразі і покладені в основу платформи дистастанційного навчання ВШО. З моменту свого старту наприкінці 2020 року на вебплатформі дистанційного навчання ВШО триває робота над розробленням та наповненням уроками курсів, платформа має динамічний розвиток, що дає можливість активно використовувати її в освітньому процесі. Наразі в ній розміщені курси, які містять уроки для 5-11 класів.

Урок складається з відео, конспекту з основними питаннями теорії, завданнями, схемами і картами, тестових завдань для самоперевірки. Кожна тема курсу закінчується підсумковим тестом: це допомагає вчителям, батькам і самим учням відстежувати навчальний прогрес.Уроки розроблені за принципом мікронавчання — важлива інформація викладена стисло, зрозуміло і в цікавій формі. Мікронавчання та навчання з допомогою відео показали досить високу ефективність.

ВШО набула популярності на всій території України, зокрема і на тимчасово окупованих територіях, а також за кордоном: сайтом скористалися відвідувачі зі 140 країн. На платформі ВШО зареєструвалися понад 450 тисяч користувачів - учнів та вчителів з 9200 шкіл України (близько 65%). З початку війни значно більше користувачів скористалися можливістю доступу до освітніх матеріалів без реєстрації. Так лише за березень-травень цього року навчальні відео переглянули 991 тис. унікальних користувачів. Всього за час існування платформи її користувачі переглядали відео більше ніж 5 млн разів.

Станом на 1 вересня 2022 року на вебплатформі дистанційного навчання «Всеукраїнської школи онлайн» є освітні матеріали для 7-11 класів: українська мова, англійська мова, алгебра, геометрія, хімія, фізика, біологія, історія України, всесвітня історія, географія, для 7-9 класів мистецтво, для 9-11 класів українська і зарубіжна літератури. Розроблення уроків, яких наразі не вистачає в курсах на ВШО, підтримує фонд ЮНІСЕФ. Курси будуть готові до кінця 2022 року. «Всеукраїнська школа онлайн» постійно оновлюється. Так вже у вересні з’являться ігрові додатки з української мови та математики для учнів початкової школи. Презентація курсів НУШ для 5-6 класів (за новим Державним стандартом базової середньої освіти) запланована на жовтень.

Також на платформі є уроки з мінної безпеки для початкових класів і для середніх і старших класів, розроблені за підтримки ЮНІСЕФ.

Платформа працює 24 години 7 днів на тиждень, освітні матеріали є загальнодоступними і безкоштовними. Використання освітніх матеріалів «Всеукраїнської школи онлайн» в освітньому процесі буде корисним як для організації дистанційного, так і для змішаного навчання.