20220527 08445620220527 084158

25 травня 2022 року працівники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» та керівники закладів загальної середньої освіти громади взяли участь в обласному вебінарі «Освітня програма ЗЗСО в контексті Концепції «Нова українська школа».

Із вступним словом до учасників звернулася ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Черкаської обласної ради Чепурна Наталія Миколаївна, яка відмітила, що у сьогоднішніх важких реаліях вчительська спільнота області продовжує не лише навчати дітей, волонтерити, а й освоювати нові методики навчання та здійснювати активну підготовку до впровадження у 5-их класах концепції Нової української школи. У червні 2022 року заплановано підвищення кваліфікації вчителів-предметників за 16-годинною програмою навчання, проведення курсів підготовки керівників ЗЗСО з питань управління діяльністю в умовах НУШ і підготовки вчителів, які навчатимуть у новому навчальному році першокласників.

9493756753648556

У 2022-2023 н.р. із початком переходу до умов НУШ середньої ланки освіти починається впровадження нових Типових освітніх програм у 5-их класах. Про адаптації цих програм до умов конкретних закладів загальної середньої освіти розповіла у своєму виступі проректор з науково-методичної роботи КНЗ «ЧОІПОПП» Галина Анатоліївна Назаренко. Вона відмітила, що основним документом, який забезпечує досягнення учнями результатів, є освітня програма закладу, розроблена на основі Типових програм та Державного стандарту загальної середньої освіти. Така програма повинна враховувати автономію закладу, його профільність, матеріально-технічне та кадрове забезпечення. Розроблена педагогічною радою програма затверджується керівником закладу і не потребує окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти. У такій програмі заклад може обирати певну кількість годин, розподіляти їх між галузями навчання, використовувати їх на підсилення профільних предметів. На основі визначеного в освітній програмі навчального плану педагогічна рада ЗЗСО складає, а керівник затверджує річний навчальний план, за яким і будуть працювати учнівський та педагогічний колективи. Виступаюча ознайомила учасників вебінару з освітніми програмами, що пройшли апробацію в межах дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня («Інтелект України», «Росток», «Світ, в якому я живу»), особливостями впровадження нового освітнього проєкту для початкової школи «Діти. Освіта. Майбутнє» та різноманітними модельними програмами для учнів 5-их класів, які можна використати у роботі закладу.

Більш детально з особливостями впровадження освітніх програм у 2022-2023 н.р. можна ознайомитися, переглянувши вебінар за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=cIc7sAI3Bx8