44609756Сьогодні усі заклади освіти працюють у непростих умовах, але актуальним залишається питання допомоги нашим випускникам вступити до омріяних закладів вищої освіти. З метою ознайомлення представників ЗЗСО з новими правилами вступної кампанії та вироблення чіткого алгоритму дій для забезпечення реєстрації для проходження вступних іспитів усіма бажаючими одинадцятикласниками 04 квітня 2022 року КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» було проведено вебінар для відповідальних за реєстрацію учнів для складання ЗНО.

Консультант КУ «ЦПРПП ММР» Інна Костриця, яка є координатором проведення ЗНО у Монастирищенській громаді, звернула увагу учасників вебінару на основні проблеми проведення тестування у цьому навчальному році та шляхи, які пропонуються УЦОЯО для їх вирішення,

Задля створення безпечних умов для цьогорічних вступників та стимуляції до навчання в Україні у 2022 році для вступу буде застосований Національний мультипредметний тест (НМТ). Але для його проходження учням необхідно бути зареєстрованими для проходження основної сесії ЗНО.

Якщо учні закладу освіти уже зареєструвалися для проходження ЗНО і документи надіслані до відповідного регіонального центру, то вони вже вважаються потенційними учасниками вступних іспитів. Певна частина випускників могла втратити сертифікати ЗНО, тож найближчим часом у Кабінеті керівника закладу освіти буде розміщено логіни й паролі до Інформаційних сторінок всіх випускників. Якщо є змога, просимо передавати цю інформацію випускникам, щоб надалі вони могли підтвердити своє бажання цьогоріч вступати до закладів вищої освіти, а також зазначити місто де, вони перебуватимуть у період тестування. Якщо ж такої можливості немає , то найближчим часом УЦОЯО повідомить, як діяти випускникам у такій ситуації. 

Якщо учні закладу освіти уже зареєструвалися для проходження ЗНО, відповідальні за реєстрацію зібрали їхні документи, однак не встигли їх надіслати до відповідного регіонального центру , УЦОЯО пропонує діяти залежно від ситуації так, як описано в поданих нижче алгоритмах . 

Ситуація 1. Ви маєте змогу надіслати документи ваших учнів засобами поштового зв’язку: Якнайшвидше, але не пізніше 9 квітня, надішліть, будь ласка, реєстраційні документи до Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Бандери, 1, м. Івано-Франківськ, 76018;(0342) 75-09-75, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.). Після опрацювання документів у Кабінеті керівника буде розміщено логіни й паролі до Інформаційних сторінок випускників.

Ситуація 2. Ви маєте змогу надіслати документи ваших учнів лише електронною поштою. Працюємо відповідно до алгоритму, описаного в ситуації 1, однак документи надсилаємо на електронні скриньки відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти. 

Ситуація 3. Ви не маєте змоги надсилати документи ваших випускників. Повідомте випускників про необхідність створити  реєстраційні картки  до 9 квітня. Вони будуть опрацьовані без комплектів документів.

Після опрацювання документів і отримання логіків і паролей учні зможуть створити власні інформаційні сторінки на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти та отримувати всю подільшу інформацію безпосередньо від УЦОЯО.

Якщо у вас в мікрорайоні є діти, які цього року закінчують здобувати повну загальну середню освіту (учень/учениця ліцею, гімназії чи студент/студентка ІーІІ курсу коледжу) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки) ー до 9 квітня допоможіть створити реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності), номер паспортного документа, номер мобільного телефону. Ці дані є важливими не лише для участі в тестуваннях, а й для подання учнями документів для вступу.  У реєстраційній картці є поля для вибору предметів ЗНО/ДПА. Їх необхідно заповнити навіть попри скасування ДПА у формі ЗНО.

Наразі Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році. У ньому буде докладно описано, як саме відбуватиметься вступ. Зараз точно невідомо, які іспити й у якому форматі потрібно буде складати вступникам, але точно можемо сказати, що для організації будь-яких іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію Український центр оцінювання якості освіти отримує з бази даних реєстрації для участі в ЗНО.