1633200344662Діяльність КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» у 2021 році здійснювалася згідно Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 №672, Статуту КУ «ЦПРПП ММР», затвердженого рішенням міської ради від 04.12.2020 №1-43/VIII, Стратегії розвитку КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради», затвердженої начальником Управління освіти, молоді та спорту Монастирищенськоїх міської ради від 20.01.2021, і спрямовувалася на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», організацію консультативної та інформаційної діяльності з педагогічними працівниками громади,   удосконалення системи підвищення професійної компетентності педагогічних кадрів, а через неї на удосконалення роботи закладів загальної середньої, дошкільної  та позашкільної освіти; поліпшення  результативності освітнього процесу та якості знань учнів.

Функціонування освітньої галузі у 2021 році забезпечували 13  закладів загальної середньої освіти (в тому числі 2 ліцеї), 5 філій,  18 закладів дошкільних освіти, 2 позашкільні установи. Станом на 30.12.2021 р.  загальну середню освіту у навчальних закладах здобувають  2996 учнів за денною формою навчання. Заклади дошкільної освіти відвідують 576 вихованців.

Навчально-виховний процес забезпечують   549     педагогічних працівників, з яких 443 – вчителі закладів загальної середньої освіти .

   У нових умовах, які виникли у зв’язку з поширенням  гострої респіраторної хвороби COVID-19 виникла гостра потреба трансформування освіти у напрямку оволодіння педагогами цифровими навичками, уміннями користуватися технологіями дистанційного і змішаного навчання . На сайті «Центру професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» було створено розділ «Дистанційне навчання», в якому постійно публікуються рекомендації щодо організації і проведення онлайн уроків, відеоконференцій, поради щодо використання різноманітних платформ і сервісів у роботі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів. Учасники освітнього процесу можуть зайти на сайт і ознайомитися  із формами і методами навчання, нормативними документами МОН для організації дистанційного навчання, прочитати інструкції щодо користування освітніми платформами. Для всіх категорій педагогічних працівників було організовано та проведено 18 вебінарів, 12 онлай-семінарів, 10 засідань педагогічних спільнот громади, підготовлено методичні рекомендації щодо роботи в умовах реалізації завдань Нової української школи у напрямку забезпечення наступності між початковою та базовою середньою освітою. У рамках роботи щорічної серпневої конференції педагогічних працівників консультантами КУ «ЦПРПП ММР» було проведено цикл заходів щодо організації роботи педагогів у новому навчальному році, в тому числі – засідання спільнот вчителів-предметників з метою вироблення методичних рекомендацій щодо викладання предметів у 2021-2022 н.р.

     З метою вивчення стану  навченості учнів і оволодіння ними ключовими компетеностями проводяться Всеукраїнські та Міжнародні моніторингові дослідження. У 2018 році Україна вперше взяла повноцінну участь у Міжнародному дослідженні PISA, яке показало проблему із математичною грамотністю в школярів. Тому 2020-2021 навчальний рік було оголошено Роком математики в Україні. З метою популяризації математичних знань консультантами КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» було організовано участь учнів ЗЗСО громади у Міжнародних змаганнях на платформі «Міксіке», обласних конкурсах та квесатх та платформі «Математичний Еверест Черкащини». 20 травня 2021 року КУ «ЦПРПП ММР» разом з учителями математики громади було організовано математичний квест, у якому три команди опорних закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Монастирищенської міської ради спробували свої сили та показали математичні знання і загальну ерудицію. 

Уквітні – травні 2021 року Українським центром оцінювання якості освіти спільно з консультантами КУ «ЦПРПП ММР» було проведено загальнодержавне моніторингове дослідження якості початкової освіти щодо сформованості читацької компетентності учнів четвертих класів. Учасниками моніторингового дослідження стали учні Летичівської філії опорного закладу загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №5».

   Одним із пріоритетних напрямків роботи освітніх закладів громади є національно-патріотичне виховання молоді. За підтримки  КУ «ЦПРПП ММР» було організовано та проведено в закладах освіти громади різноманітні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні, Дня українського добровольця, Дня пам’яті і примирення, Міжнардного Дня української мови, Всесвітнього Дня вишиванки, заходи, присвячені дню народження Т.Шевченка та Л.Українки.

29 вересня 2021 року КУ «ЦПРПП ММР» спільно з Міжнародним університетом розвитку людини «Україна» було проведено Всеукраїнський форум «Виховання патріотизму дітей та молоді на героїчних традиціях українського козацтва».

   Велику роль у здійсненні патріотичного виховання відіграє участь школярів в організації і проведенні  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У 2021 році у зв’язку з пандемією до організаційного комітету з підготовки та проведення І етапу гри було подано 8 заявок на участь від команд ЗЗСО Монастирищенської міської ради. За підсумками роботи в онлайн-режимі суддівської колегії І етапу гри "Сокіл" ("Джура") перше місце виборов рій «Богунівські соколи» Сатанівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Вони представляли  Монастирищенську громаду  в обласному етапі гри і, відповідно до підсумкового протоколу  для старшої вікової групи від 25 травня 2021 року, рій «Богунівські соколи» посів 8 місце серед 25 роїв Черкаської області.

   З 1 вересня розпочався  IV  завершальний етап впровадження НУШ. Для його успішної реалізації зроблено замовлення  на  підвищення кваліфікації  для роботи в умовах Нової української школи вчителів початкових класів,  які ще не пройшли відповідну підготовку. На базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради»  організовано проходження курсів та участь у тренінгах з підвищення кваліфікації вчителів англійської  мови нашої громади, які викладають у 1-2, 3-4  класах Нової української школи у цьому навчальному році.

Для подальшого впровадження концепції НУШ у старшій школі КУ «ЦПРПП ММР» було організовано курсову перепідготовку педагогічних працівників, які викладатимуть у 5-их класах, починаючи з 2022- 2023 н.р. У серпні методистами КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» в очному режимі було проведено навчання за 32-годинними курсами для вчителів-предметників, у результаті яких курсову перепідготовку пройшли 310 учителів. У грудні 2021 року на базі КНЗ «ЧОІПОПП ЧОР» консультантами КУ «ЦПРПП ММР» організовано проходження курсів підвищення кваліфікації в дистанційному режимі для 290 педагогів громади.

     З метою підвищення рівня професійної компетенції педагогів для вчителів початкових класів та вчителів математики було організовано участь у навчальних вебінарах на платформі «Асоціація міст України». Вчителі іноземних мов стали учасниками проекту з підвищення кваліфікації «Освітня ініціатива Кембріджського університету».

     Значна увага приділяється розвитку інформаційних компетентностей вчителів та їх медіа грамотності. Консультантами КУ «ЦПРПП ММР» в рамках «Місячника цифрової освіти» було організовано перегляд колективами ЗЗСО громади навчальних фільмів та вебінарів на цифровій платформі «Дія» та проходження педагогічними працівниками тестувань «Цифрограму».

З метою забезпечення здобувачів загальної середньої освіти  та педагогічних працівників новим поколінням підручників протягом 2021 року консультантами КУ «ЦПРПП ММР» разом з учителями-предметниками та працівниками шкільних бібліотек було проведено експертизу підручників різних авторів та видань і здійснено замовлення підручників для учнів  4 та 8 класів.

   В умовах пандемії та дистанційного навчання важливою стала діяльність працівників психологічної служби. Постійною є просвітницька і профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх,  профілактика суїцидальної поведінки, протидія та запобігання булінгу,  торгівлі людьми. КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» були розроблені методичні рекомендації «10 порад щодо безпеки роботи в Інтернеті», «Спеціальні психодіагностичні методики для виявлення суїцидальних ознак», «Технології вирішення конфліктів в освітньому середовищі», « Профілактика Інтернет залежності», « Небезпечні квести». Проведено просвітницькі заходи з учнями про цінність особистості й сенс життя: « Я -це я», « Невпевненість в собі», «Стрес і депресія», « Підліток і дорослий». На постійному контролі  перебуває питання профілактики та запобігання булінгу в учнівському середовищі. 

      Показником ефективності освіти є рівень опанування учнями навчального матеріалу, оволодіння теоретичними й практичними знаннями. Все це учні показують під час складання сесії Зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2021 році для складання на базі опорного закладу загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №5» та опорного закладу загальної середньої освіти  І-ІІІ ст. «Монастирищенський «Ліцей «Ерудит»   тестів з української мови і літератури та математики  було залучено 108 педагогічних працівників, з якими проведено навчання  та інструктажі. Для складання тестувань з історії України, біології,  англійської мови, географії було організовано підвезення для більш як 260 учнів до м.Христинівка. м.Умань, м.Жашків.

Окремо організовувалася робота з обдарованими дітьми. У 2021-2022 н.р. ІІ етап предметних олімпіад у зв’язку із санепідеміологічною ситуацією було проведено дистанційно. У ньому взяли участь 186 учнів 6-11 класів із 13 навчальних закладів громади та їх філій у терміни, визначені наказом Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 10 вересня 2021 року № 119 та наказом КУ «ЦПРПП ММР» від 24 вересня 2021 року № 8 «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2021–2022 навчальному році». 29 учнів із 9 ЗЗСО громади взяли участь в ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка, 49 учнів із 10 ЗЗСО – в ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика. Учениця Крук Софія (ОЗ «Цибулівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів») стала переможцем, а учні Щербак Богдан (ОЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5») і Свердлик Арсен (ОЗ «Монастирищенський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2») – призерами (ІІ місце) обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Учні ЗЗСО громади взяли активну участь у конкурсі виразного читання «Декалог української дитини». Учні Сатанівського ЗЗСО І-ІІІ ст.. та Опорного ЗЗСО І-ІІІ ст.. «Ліцей «Ерудит» стали учасниками Міжнародного проєкту «Розуміючи мир», вихованці Монастирищенського ліцею-інтернату «Обдарованість та Опорного закладу «Монастирищенський ЗЗСО І-ІІІ ст.. №2» взяли активну участь у проекті «Благодійсть у дії», учні 7 ЗЗСО громади стали активними учасниками конкурсу юних журналістів «Репортер».

   Впровадженню та поширенню продуктивного педагогічного  досвіду  освітян району сприяє щорічна районна виставка «Інноваційний пошук освітян Монастирищини», за результатами якої  26 цифрових ресурсів (182 роботи) було надіслано для участі в обласній  виставці  передових  педагогічних  технологій. У 2021 році 4 педагогів зайняли ІІ місце у конкурсі на кращий електронний освітній ресурс і були нагороджені Дипломами КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників». 8 педагогів зайняли ІІІ місце у конкурсі на кращий електронний освітній ресурс та відзначені сертифікатами КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників». Педагогічний колектив Опорного ЗЗСО І-ІІІ ст.. «Ліцей «Ерудит» відзначений золотою медаллю на Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті».

Консультантами КУ «ЦПРПП ММР» підготовлено і проведено свято, приурочене до Дня працівників освіти та свято обдарованих дітей «Крок до успіху».

КУ «ЦПРПП ММР» організовано інформаційно-методичний супровід участі педагогів у фаховому конкурсі «Учитель року – 2022». 6 педагогів району презентували свій досвід у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Правознавство». Двоє вчителів правознавства увійшли у десятку кращих педагогів області, посівши V та VI місця.

   З 05.11.2021 по 20.12.2021 р. консультантами КУ «ЦПРПП ММР» було проведено супервізію вчителів початкових класів, під час якої вивчено роботу 18 педагогів громади та надано відповідні методичні рекомендації.

Крім безпосередньої роботи з педагогічними працівниками , консультанти «КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Монастирищенської міської ради» забезпечували формування та подання інформаційно-статистичної звітності з різних аспектів роботи освітньої галузі громади.