6765434567«Репортер» — спільний проєкт «Фільтра» (як ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Шведського посольства в Україні. Мета — мотивувати молодь вивчати медіаграмотність через створення власного медіаматеріалу та привчати її до споживання якісного контенту.

У конкурсі «Репортер» можуть взяти участь учні й учениці 9 – 11 класів з усієї України. За умовами, з 25 жовтня до 24 листопада учасник має подати створений власноруч відеосюжет або подкаст на одну з трьох тем («здоров'я», «екологія» або «історії, які надихають»), а також пройти тест з медіаграмотності, який водночас допоможе підготувати матеріал. Поки триватиме прийом робіт, організатори планують провести прямі етери та попередній пітчинг ідей за участю експертів і журналістів, щоб допомогти учасникам створити якісний контент.

Переможців оголосять у грудні 2021 року. Завершальним етапом конкурсу стануть тренінги та практика з топовими журналістами країни в Києві, створення спільних матеріалів на базі редакцій медіапартнерів конкурсу — «Суспільного», «Громадського», «Куншта», «Детектора медіа» та Texty.org.ua. Зазначається, що ці матеріали опублікують медіапартнери конкурсу.

Детально з умовами конкурсу можна ознайомитися у вкладенні.