P10917 093601«Технологія складання інтелектуальних карт" - це тема першого засідання професійної спільнотипедагогів груп дошкільного віку (керівник – Коршунова С.В.), яке відбулось у он-лайн форматі 17 вересня 2021 року.

Консультант КУ «ЦПРПП ММР»Кузьмінська Ю.М. відмітила, що ефективним способом формування системності знань на основі змісту дошкільної освіти є застосування технології інтелектуальних карт (MindMappinq), яка була представлена вперше весною 1974 року. Унікальний і простий метод запам’ятовування інформації, універсальність якого в доступності для кожного педагога і відсутності суворої регламентації, сприяє розвитку зв’язного мовлення та творчих здібностей та є творчим продуктом спільної навчально-пізнавальної діяльності вихователів та дітей.

У своїй презентації Коршунова С.В. розкрила учасникам семінару сутність створення інтелектуальних карт, ефективність використання для будь-якого виду заняття, адже цей метод виконує смислоутворюючу функцію, задає смисли всій навчально-пізнавальній діяльності.

P10917 094524P10917 101414

З вихователями дошкільних груп було проведено майстер-клас зі створення ІК на тему «COVID-19», яке відбулось у процесі обговорення, полілогу, в якому учасники обмінялися думками, міркуваннями, висловили пропозиції, варіанти відповідей.

Кузьмінська Ю. М. наголосила, що хоча і існують сучасні сервіси MindMeister, Cacoo, Bubbl.us – прості і зручні, фахівці рекомендують створювати інтелект-карти самостійно, малюючи зображення від руки.

Учасники заходу відмітили, що ІК стануть невід’ємною складовою освітнього процесу з дітьми та самоосвіти, оскільки вони забезпечують реалізацію засад інтегрованої освіти.