20210514 120328У наш час комп’ютерних технологій все більше батьків та вчителів говорять про кризу читання. Сучасні школярі читають менше, ніж представники попереднього покоління учнів. Комп’ютерні ігри, інтернет, телебачення відволікають дітей від книг. Та все ж навички читання не втрачають актуальності, адже досі більшість інформації в інтернеті або текстова, або супроводжувана текстом. Уміння та навички, завдяки яким людина може шукати інформацію для вирішення пізнавальних завдань становлять суть читацької кеомпетентності. Ця компетентність важлива не лише для успішного навчання у школі, але і в подальшому житті. Проблеми з розумінням текстів, знаходженням та оцінюванням наявної в них інформації можуть виникати не лише в учнів , але і у дорослих під час читання художніх творів, фахової літератури, документів. Саме тому регулярні моніторингові дослідження сформованості читацької компетентності молодших школярів допомагають виявляти та вирішувати багато проблем на ранньому етапі навчання.

20210514 09282620210514 095704

Протягом квітня – травня 2021 року Українським центром оцінювання якості освіти було проведено загальнодержавне моніторингове дослідження якості початкової освіти щодо сформованості читацької компетентності учнів четвертих класів. У Монастирищенській громаді учасниками моніторингового дослідження стали учні Летичівської філії опорного закладу загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №5». 14 травня відповідальним за проведення моніторингового дослідження, заступником керівника Летичівської філії ОЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №5» Побережною Оленою Сергіївною та старшим інструктором, консультантом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кострицею Інною Вікторівною було проведено дослідження читацьких компетентностей учнів 4 класу. Учні працювали над двома блоками текстів, до яких було подано різнорівневі тестові завдання на аналіз тексту, його розуміння, вміння узагальнювати і робити висновки. В кінці дослідження разом із класоводом Уманець Ольгою Іванівною учні дали відповіді на запитання, розміщені в анкетах.

20210514 11243620210514 095734

Керівник Летичівської філії ОЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст.№5» Балла Дмитро Семенович привітав учнів з успішним закінченням моніторингового дослідження і побажав їм залишатися такими ж допитливими і креативними, якими вони були під час тестування.

Для дітей це стало корисним і цікавим досвідом.